اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

بازديد اعضاي شوراي شهر اراک از پروژه‌هاي عمراني شهرداري اراک

 

اعضای شورای دوره پنجم شهر اراک عصر روز گذشته 10 شهریور ماه سال جاری به همراه بیاتیان سرپرست شهرداری اراک از پروژه‌های تقاطع غیرهسطح شهدای مدافع حرم (شریعتی)، مجتمع تجاری، خدماتی و پارکینگ طبقاتی آفتاب، حمام تاریخی میدان ارگ، فرهنگسرای سیدالشهدا (ع)، اجرای خیابان حدفاصل سپاه منطقه مرکزی و فاز یک شهرک پردیس، تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی، پردیس خودرویی، تقاطع غیرهمسطح میدان ورزش، مجتمع تجاری و رفاهی اطلس، تقاطع غیرهمسطح شهید کاوه نبیری و فرهنگسرای شهرداری بازدید به عمل آوردند.

در اولین بازدید پروژه تقاطع غیرهمسطح شهدای مدافع حرم (شریعتی) که همزمان عملیات بتن‌ریزی عرشه حدفاصل پایه‌های13 و 14 به میزان 750 مترمکعب در حال انجام بود، مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت. در این بازدید اعضا از نحوه چگونگی اجرای پروژه و همچنین موانع سر راه پروژه مطلع گردیدند و خواستار تسریع در روند اجرایی و تکمیل هر چه سریعتر پروژه بر اساس برنامه زمان‌بندی گردیدند.

در دومین بازدید پروژه مجتمع تجاری، خدماتی و پارکینگ طبقاتی آفتاب واقع در میدان شهدا مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت و توسط سرپرست شهرداری اراک توضیحات لازم مبنی بر سابقه و نحوه اجرای پروژه به استحضار اعضا رسید و مقرر گردید تمهیدات لازم جهت تامین منابع مالی به منظور تکمیل پروژه در دستور کار شورای شهر قرار گیرد.

در سومین بازدید پروژه بهسازی و ترمیم حمام تاریخی میدان ارگ موسوم به چاله میدان مورد بررسی قرار گرفت و در این راستا سرپرست شهرداری اراک گزارش کاملی از وضعیت پروژه و نحوه اجرای عملیات و همچنین نحوه در اختیار قرار دادن پروژه به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و پیگیری لازم در خصوص نحوه بهره‌برداری از محل مذکور در راستای حفظ و نگهداری اسناد تاریخی شهر و نگارخانه و کارگاه‌های صنایع دستی به اعضا شورا ارائه نمود و مقرر گردید در فرصت مناسب افتتاح پروژه در دستور کار قرار گیرد.

در چهارمین بازدید فرهنگسرای سیدالشهدا (ع)؛ احداثی در خیابان سیدالشهدا (ع) کوچه شهید کیشانی مورد بررسی قرار گرفت و در این بازدید بیاتیان سرپرست شهرداری اراک گزارشی در خصوص اینکه پروژه مذکور در زمینی به مساحت 182 مترمربع و در سه طبقه و پیلوت احداث گردیده و اینکه در محل مذکور برنامه‌های مختلف فرهنگی، محله‌ای و همچنین کلاس‌های آموزشی در رشته‌های مختلف ویژه آقایان و بانوان برگزار می‌شود، ارائه نمود و بر لزوم ایجاد این‌گونه فضاها در سکونت‌گاه ‌های غیررسمی و بافت‌های ناکارآمد شهری تاکید نمود و اعضا شورا نیز پس از استماع گزارش‌ها بر لزوم احداث مراکز مشابه در سایر نقاط سطح شهری تاکید نمودند و در نهایت مقرر گردید این مهم به صورت جدی در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

در پنجمین بازدید پروژه اجرای خیابان حدفاصل سپاه منطقه مرکزی و فاز یک شهرک پردیس مورر بررسی قرار گرفت و در حین بازدید توضیحات لازم توسط بیاتیان سرپرست شهرداری اراک مبنی بر چگونگی اجرای مراحل و دیوارکشی جدید و تخریب دیوار قدیمی به اعضای شورا ارائه گردید. همچنین رضایت‌مندی اهالی محل در خصوص اجرای این پروژه نیز به اطلاع اعضا رسید و مقرر گردید ظرف ماه جاری خیابان مذکور تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

در ششمین بازدید تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی مورد بازدید اعضای شورا قرار گرفت و توضیحات لازم از نحوه چگونگی اجرای پروژه در مراحل اولیه کار توسط شرکت آبادراهان پارس و واگذاری ادامه پروژه به سازمان عمران شهرداری جهت تکمیل و بهره‌برداری و همچنین اجرای ساخت سازه فلزی تقاطع توسط شرت آذرآب توسط سرپرست شهرداری اراک به اطلاع اعضا شورا رسید و در این بازدید مقرر گردید در کمترین زمان ممکن روند ساخت عرشه فلزی توسط شرکت آذرآب تعیین و تکلیف و در صورت عدم اجرای این امر توسط شرکت مذکور پس از اجرای مراحل ماده 46 شرایط مورد پیمان، واگذاری پروژه به شرکت‌های واگن‌ پارس و یا ماشین‌سازی در دستور کار قرار گیرد.

در هفتمین بازدید پروژه پردیس خودرویی مورد بازدید قرار گرفت و روند عملیات اجرایی و همچنین نحوه طراحی فازهای بعدی پروژه به استحضار اعضا شورا رسید و توضیحات لازم توسط مدیرعامل شرکت آرمان‌ساز و سرپرست شهرداری اراک در خصوص ساماندهی مشاغل مزاحم خودرویی در محل مذکور ارائه گردید و مقرر گردید آماده‌سازی فازاول پروژه پس از نصب انشعابات مربوطه در کمترین زمان ممکن در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

در هشتمین بازدید تقاطع غیرهسمطح میدان ورزش مورد بررسی قرار گرفت و مراحل پیشرفت پروژه و توضیحات لازم توسط معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری ارائه شد و همچنین مشکلات تاسیسات موجود در پروژه و نحوه رفع آن در کمترین زمان به استحضار اعضای شورا رسید و ایشان ضمن تشکر از اقدامات انجام شده آمادگی خود را در خصوص رفع موانع و مشکلات اعلام نموده و تشریع در اجرای پروژه و بهره‌برداری آن را در دستور کاری شهرداری قرار دادند.

در نهمین بازدید مراحل اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید کاوه نبیری و مجتمع تجاری و رفاهی اطلس (هتل خیبر) مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد مراحل اجرایی پروژه‌ها هر چه سریعتر پیگیری و اجرایی شود.

در دهمین بازدید فرهنگسرای شهرداری اراک واقع در شهر صنعتی مورد بازدید قرار گرفت و اعضای شورا در این بازدید بر استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های فرهنگسرا تاکید نمودند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
شنبه 1 مهر 1396.
شمسی:
السبت 3 محرم 1439.
قمری:
Sep 23 2017.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

اوقات شرعی

آمار سایت

امروز46
دیروز39
این هفته329
این ماه673
مجموع66832

آی پی بازدیدکنندگان : 54.81.8.73
Unknown ? Unknown Sat 23 Sep 2017 12:57
Template Design:Afarinesh Group