اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

پلیس ساختمانی ، بایدها و نبایدها

alt

صحن رسمی شورای اسلامی شهر اراک شنبه 11 آذر با موضوع بررسی روند کاری مسائل و مشکلات پیرامون پلیس ساختمانی و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر اراک، شهردار اراک ،مدیر منطقه یک شهرداری و جمعی ازمسئولین و ماموران پلیس ساختمانی شهرداری اراک برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر منوچهر کاظمی ضمن عرض تسلیت ایام ماه محرم الحرام و شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین و یاران با وفایش بر لزوم بهره گیری از این ایام ارزشمند تاکید نمود. در ادامه وی با برشمردن مشکلات و دشواری هایی که در فعالیت پلیس های ساختمانی وجود دارد این شغل را شغلی حساس نامید که می طلبد افرادی معتقد ، متعهد و با تقوا در این پست گماشته شوند.

رییس شورای اسلامی شهر اراک گفت: که بحث آموزش در خصوص نحوه برخورد با مخاطبان،نقشه خوانی ساختمان وآشنایی با حقوق و وظایف ماموران و مخاطب از مهم ترین نیاز هایی است که  باید برای پلیس ساختمان در نظر گرفته شود.

در ادامه ماموران ساختمانی حاضر در جلسه با معرفی کامل خود و ارائه رزومه و سابقه خدمتی به بیان مسائل و مشکلات پلیس ساختمانی و فشارهای کاری ومعضلات سر راه پرداخته و در این میان انتقادات و پیشنهاداتی را مطرح نمودند. از جمله کمبودها و مشکلات که توسط نیروهای پلیس  ساختمانی عنوان شد 24ساعته بودن شیفت کاری، که باعث خستگی جسمی و روحی و پایین آمدن کارایی لازم می شود که لازم می نماید در این خصوص طرحی جدید برنامه ریزی گردد. همچنین برگزاری دوره های آموزشی پیوسته جهت بالا رفتن سطح دانش و آگاهی پلیس ساختمانی در حیطه کاری و در نتیجه بالارفتن مهارت آنها در حل مسائل حقوقی ،قضایی و بالا بودن فشار کاری و حساسیتی که این شغل بین شهروندان و همچنین خانواده شهرداری دارد ،عدم همکاری و برخورد نامناسب برخی از شهروندان و در ادامه این روند ایجاد یک سری پرونده های حقوقی برای پلیس های ساختمانی از دیگر موارد مطروحه بود. مسئله دیگر که در این دیدار بر آن بسیار تاکید گردید فرهنگ سازی بین شهروندان برای از بین بردن دید منفی نسبت به پلیس ساختمانی و همگامی و همراهی شهروندان در این زمینه بود.

دکتر کاظمی پس از استماع نقطه نظرات عنوان کرد: ایجاد یک ساختار همراه با سازو کار مشخص ، دقیق ، اصولی و قانونمند اولین و مهمترین کاری است که باید در پلیس ساختمانی شکل گیرد. وی ضمن ضروری دانستن برگزاری دوره های آموزشی ویژه برای کلیه نیروهای مشغول به فعالیت رایزنی با مسئولین محترم دادگستری ، جهت ایجاد یک شعبه رسیدگی خاص به جرایم این موضوعدر دادگستری را یکی از مناسبترین راهها برای کاهش درگیری امور شهری خواند.

کاظمی عنوان کرد: پلیس ساختمانی طبق فرمهای خاص به محض مشاهده تخلف علاوه بر تذکر شفاهی ، اختار کتبی صادر نمایند و در صورت عدم نتیجه پیگیری های لازم از طرف شهرداری به شورا صورت خواهد گرفت.

سید عماد مولایی نسب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ماموران ساختمانی امر نظارت بر کار ساختمانی را مسئولیتی پر چالش معرفی کرد که با اتکا بر رضایت خداوند متعال می توان از پس این امر برآمد.

رئیس کمیسیون فنی وعمران شورای شهر گفت:وجود دلگرمی و امنیت شغلی همچنین مکفی بودن حقوق برای همگان علی الخصوص پلیس های ساختمانی باعث می شود که از خطا های ممکنه جلوگیری شود.وی ادامه داد که ارائه هرگونه خدمات به ماموران ساختمانی در نهایت به نفع خانواده شهرداری است.

زینت السادات کریمی با تاکید بر بحث آموزش برای ماموران شاغل در این بخش، جلوگیری از ایجاد خلاف و یکسان بودن قوانین برای  همه را مهم ترین اصل در راه رسیدن به شهری قانونمند و متمدن بیان کرد.

اشرف بهادری نائب رئیس شورای اسلامی شهر اراک ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای کلیه نیروهای خدوم شهرداری مبحث آموزش را از ضروری تریم مسائل عنوان کرد وگفت:همان گونه که امام خمینی(ره) فرمودند" حتی اگر از سمت من سفارشی به دستتان رسید آن را به دیوار بزنید" شما هم در این عرصه باید با ایمان قوی از خطا ها چشم پوشی نکنید و نفع شخصی را فدای منفعت عمومی نکرده و با اخلاص وظایف خود را اجرا کنید. همه مسئولین در شهرداری و شورای اسلامی همچنین نیروی انتظامی در امر اجرائیات پشتیبان شماست و امیدوارم با تعهد ودلسوزی که دارید وظیفه خود را به سر منزل مقصود برسانید.

دکتر علی رجائی رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر فعالیت پلیس ساختمان را بسیار بزرگ معرفی کرد و ادامه این مسیر را حساس تر، بزرگتر و مهم تر بیان کرد چرا که در این راه باید با احترام با مخاطب برخورد شود واخطار هایی به صورت کتبی به افراد متخلف داده شود تا با رعایت نظم و قانون در جهت برقراری اقتدارو نظم شهراراک گام برداریم.

در ادامه این دیدار محسن غفاری عضو شورای اسلامی شهر اراک به صورت ویژه به پلیس های ساختمانی سفارش کرد که تا حد ممکن از ایجاد تنش و برخورد مستقیم با شهروندان متخلف جلوگیری کنند و این امر را به نیروی انتظامی واگذار کنند تا در آینده مصونیت قضایی برای آنها کسب شود.

دکتر شهرام حریر فروش نیز بعد از تاکیید بر بحث آموزش ماموران به مبحث رعایت سلسله مراتب اداری توسط ماموران و ارائه گزارش از فعالیت خود به مافق اشاره کرد و گفت: همان طور که دکتر رجایی مطرح کردند داشتن یونیفرم یکسان برای پلیس های ساختمانی و داشتن کارت شناسایی و به طور واضح و مشخص بودن ماموریت برای ایجاد حس اعتنماد در میان شهروندان نسبت به جلوگیری از تخلفات ساختمانی بسیار حائز اهمییت است و حضور نیروی انتظامی در کنار ماموران ساختمانی شهرداری صرفا جهت دلگرمی وجهت رفاه حال ماموران و ایجاد فضای امن می باشد .

در این جلسه قربانی شهردار اراک با تقدیر و تشکر از خانواده شهرداری که همواره برای ارتقای موقعیت شهر خود زحمت می کشند به ماموران حاضر در جلسه گفت:تمام فعالیت های شما برای ما محترم است و من از شما حمایت و قدردانی می کنم. و در جریان زحمات شما هستم و مدام در حال پی گیری کارهای شما و بهتر شدن شرایط کاریتان هستم تا حدی که عدالت اجازه دهد نسبت به رسیدگی به مسائل شما حسن نظر خواهیم داشت. وی گفت: با استفاده از بهترین اساتید چه در داخل و چه در خارج از شهرداری و بسیار خرسند می شوم که شما مقاطع تحصیلی خود را افزایش دهید و این به نفع شهرمان ، اراک است. برای رسیدگی به مسائل قضایی وحقوقی شما درصدد هستیم وکیل مجرب را در نظر بگیریم و ازشما می خواهم هر مکان حتی جایی که از محدوده نظارتی شما خارج است تخلفی را دیدید سریعا گزارش داده و اقدامات موثر را انجام دهید.

وی ادامه داد همان طور که می دانیم همیشه بهترین امکانات بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت پس بهترین ها را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

در پایان این دیدار دکتر کاظمی عنوان نمود: بسیارخرسندم که این فرصت پیش آمد تا با پرسنل شاغل در این حوزه از نزدیک آشنا شوم و مسائل و موارد آنان را از نزدیک بشنوم. وی عنوان کرد: پلیس ساختمانی باید کاملا قانون مدارانه رفتار نماید و به هیچ عنوان سفارشات و رابطه را در حیطه کاری خود از طرف هر شخص حقیقی یا حقوقی که باشد وارد ننماید و این نکته را مد نظر داشته باشند که همه ما در پیشگاه خداوند متعال مسئولیم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
چهارشنبه 27 تير 1397.
شمسی:
الأربعاء 6 ذو القعدة 1439.
قمری:
Jul 18 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز12
دیروز40
این هفته92
این ماه571
مجموع81709

آی پی بازدیدکنندگان : 54.158.248.112
Unknown ? Unknown Wed 18 Jul 2018 08:42

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group