اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

پیوندها


 

یکصد و نودمين صورت جلسه و مصوبات شورای اسلامی شهر مورخ 95/07/26

 موضوع جلسه : بررسي نامه‌هاي واصله

 

 بند1. دعوت نامه شماره 64586/89_26/7/95 مدیرکل محترم دفتر فنی استانداری مرکزی که در خصوص بحث و بررسی مشکلات سازمان نظام مهندسی با شهرداری و شورای اسلامی شهر برگزار می گردد، مطرح که پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء اعضای محترم مقرر فرمودند در این جلسه شرکت ننمایند.

 

بند2. نامه شماره 62843/8923_19/7/95 فرمانداری اراک نسبت به اعلام مغایرت های صورتجلسه شماره 186_29/6/95 صحن علنی شورا بشرح ذیل مطرح و تصمیمات متخذه در جلو هر بند قید گردید.

1- در خصوص بند چهار- (کمک به پایگاه پنجم حزب ا...) مبلغ فوق جهت نظارت بیشتر به شماره حساب مورد تائید خزانه دستگاه اجرایی مربوطه واریز گردد مطرح و مقرر شد با توجه به توضیحات ریاست محترم شورا در کمیته تطبیق و پذیرش اعضای محترم آن کمیته مقرر شد جهت اجرا به شهرداری ابلاغ گردد.
2- در خصوص بند هشت(کمک به کانون هموفیلی)- اخذ نظر کارشناس رسمی دادگستری در خصوص قیمت کاشناسی زمین فوق و زمین معوض الزامی می باشد لذا طبق ضوابط و مقررات مربوطه اقدام گردد مطرح و ضمن قبول نظر فرمانداری محترم مقرر شد موضوع جهت رفع ابهام و اشکال(مبنی بر ارزیابی و کارشناسی هر دو زمین) به شهرداری محترم ارجاع گردد.
آقای تاج آباد: با توجه به اینکه هزار متر زمین قولنامه ای توسط افراد خیر به کانون هموفیلی هدیه شده است و قسمت اعظم آن در خیابان واقع می گردد توافق شده است که کل زمین را شهرداری تملک نماید و در قبال آن جای دیگر تهاتر نماید ایراد فرمانداری محترم بحق است زیرا ابعاد مصوبه مشخص نیست باید ابتدا تقویم ریالی صورت پذیرد قیمت زمین داده و گرفته برآورد شود و کارشناسان محترم هم بلحاظ کمک قیمتها را نزدیک به هم ببینند.
3- در خصوص بند 9 و 12( کمک مالی به آقایان عباس نجاتی و ایرج یزدانی) توضیحات بشتر ارائه گردد لذا مدارک و مستندات قانونی جهت بررسی به این هیات ارسال گردد. مطرح و با توجه به توضیحات ریاست محترم شورا در کمیته انطباق و توجیه اعضای محترم کمیته مقرر شد موضوع جهت اجرای مصوبه به شهرداری محترم ابلاغ گردد.
آقای تاج آباد: با توجه به توضیحاتی که در کمیته انطباق داده شد این دو نفر زندانی می باشند که یکی از آنها راننده اتوبوسرانی است و دیگری هم مشکل مالی دارد شورا قبلا قولی به انجمن حمایت از زندانیان و ستاد دیه داده است که با معرفی جناب دادستان و تا سقف 21 میلیون تومان اقدام می گردد مصوبه شورا برای اعضای محترم کمیته تشریح و آنها نیز متقاعد گردیدند و چنانچه اجازه فرمایند موضوع جهت اجرا به شهرداری ابلاغ و زندانیان هم آزاد شوند.
4- در خصوص بند 13( مشارکت آقای ناصر یعقوبی) باتوجه به عدم تامین پارکینگ و نظر به اینکه مورد از موارد بندهای شامل عوارض حذف پارکینگ نمی باشد لذا مشخصات کامل ملک مورد نظر جهت استفاده پارکینگ در یکی از بندهای تفاهم نامه با مالک قید و مجوز ساخت ملک اصلی منوط به تامین پارکینگ بصورت همزمان با ارائه مستندات و مدارک قانونی طبق ضوابط و مقررات مربوطه الزامی می باشد مطرح و مقرر شد با توجه به توضیحات ارائه شده اعضای محترم نظر به اینکه بر اساس شیوه نامه شورای عالی سرمایه گذاری اینگونه مصادیق نیاز به طرح در صحن علنی ندارد موضوع ضمن ابلاغ به شهرداری، کمیسیون برنامه بودجه نیز رسیدگی لازم معمول نماید.
5- در خصوص بند 15 (بزرگراه امیرکبیر): شهردار محترم و رئیس محترم شورا شخصاً جهت پاره ای از توضیحات به همراه مدارک و مستندات قانونی در جلسه بعدی هیات حضور بهمرسانند مطرح و مقرر شد با توجه به توضیحات ارائه شده موضوع به شهرداری محترم ابلاغ گردد.

 

بند3. نامه شماره 31860_15/7/95 شهرداری اراک منضم به تصویر نامه شماره 56761_1/7/95 مدیرکل محترم دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی مبنی بر انتقال قطعی آقای حمید حیدری شهردار مهاجران از کارکنان رسمی شهرداری شازند به شهرداری اراک به همراه نظریه موافق مورخ 24/7/95 کمیسیون برنامه بودجه دال بر اینکه پس از انتقال قطعی ایشان همزمان در شهرداری اراک اشتغال بکار داشته باشد مطرح و با اکثریت آراء نظریه کمیسیون پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح و به نحوی که انتقال و اشتغال با هم انجام شود مورد تصویب قرار گرفت.


 بند4. نامه شماره 30645_ 8/7/95 شهرداری اراک مبنی بر انتقال آقای عباس داوری از پرسنل رسمی شهرداری کارچان به شهرداری اراک و انتصاب به پست آتش نشان به همراه نظریه موافق مورخ 24/7/95 کمیسیون برنامه بودجه مطرح و با اکثریت آراء با انتقال نامبرده مخالفت گردید.


بند5. نامه شماره 29014_ 29/6/95 شهرداری اراک مبنی بر اینکه طبق ماده 4 اساسنامه سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اراک مدت فعالیت آن سازمان از بدو تاسیس 5 سال اعلام گردیده که با توجه به تاکید وزیر محترم کشور و دستورالعمل های ابلاغی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور مبنی بر ادغام سازمانهای شهرداری که دارای شرح وظایف مشابهی هستند و باتوجه به چارت جدید سازمانی شهرداری که به تصویب شورا رسیده است و اینکه مهلت قانونی فعالیت سازمان فوق باتمام رسیده خواستار تعیین تکلیف نسبت به ادامه فعالیت یا انحلال آن می باشد. به همراه نظریه مورخ 24/7/95 کمیسیون برنامه بودجه دال بر اینکه تا تعیین تکلیف دستور العمل ابلاغی شماره 27325_ 19/3/95 سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در مورد ادغام سازمانها، سازمان بهسازی و نوسازی به فعالیت خود ادامه دهد مطرح و پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء ضمن تصویب نظر کمیسیون مقرر شد حداکثر ظرف مدت یکماه آینده برای استقرار چارت جدید تشکیلاتی شهرداری پیگیری و اقدام و اجرایی گردد.


 بند6. نامه شماره 30651_ 8/7/95 شهرداری اراک مبنی بر اینکه کودک خردسال بنام مهرداد امیری راد در سال 1394 و حادثه دیوار حائل پارکینگ مجتمع تعاونی آلومینیوم در کوی رضوی دچار حادثه و جراحت گردید که از مبلغ 11 میلیون تومان هزینه بیمارستانی و مشکلات مالی فراوان نامبرده فوق تاکنون دانشگاه علوم پزشکی 7 میلیون تومان آن را بخشیده است و شهرداری قصد دارد بدلیل از دست دادن سرپرست خانواده در ماه های گذشته مبلغ 3 میلیون تومان از محل ماده 17 به ایشان پرداخت نماید به همراه نظریه موافق مورخ 24/7/95 کمیسیون برنامه بودجه مطرح که با اکثریت آراء پیشنهاد شهرداری و کمیسیون مورد موافقت قرار گرفت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
شنبه 4 فروردين 1397.
شمسی:
السبت 8 رجب 1439.
قمری:
Mar 24 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

اوقات شرعی

آمار سایت

امروز2
دیروز34
این هفته171
این ماه1126
مجموع77379

آی پی بازدیدکنندگان : 54.81.128.172
Unknown ? Unknown Sat 24 Mar 2018 06:02
Template Design:Afarinesh Group