اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مناسبت ها

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

چهلمین صورت جلسه و مصوبات شورای اسلامی شهر مورخ 96/12/12

 موضوع: بررسي نامه هاي واصله

 

نامه ها و مصوبات :


بند 1. نامه شماره 117088/8923-8/12/96 فرمانداری محترم اراک بشرح ذیل مطرح و ضمن موافقت با تاکیدات فرمانداری محترم مقرر شد جهت اقدام قانونی به شهرداری ابلاغ گردد.
متن مفاد نامه فرمانداری اراک: پیرو نامه شماره 112083-24/11/96 در خصوص بند یک و جزء یک از بند شش صورتجلسه شماره 33-30/10/96 صحن علنی شورا(مطالبه آقای محمد اناری بابت فروش لاستیک و تهاتر با املاک قابل واگذاری و 32 قطعه زمین واقع در کلاله سنجان) و همچنین توضیحات جناب آقای بیاتیان در جلسه هیات تطبیق روز دوشنبه 7/12/96 شایسته است درصورتی که امکان برگزاری مناقصه میسر نباشد رعایت مواد 13 و 14 و 31 و 33 آئین نامه معاملات شهرداری تهران در این خصوص الزامی میباشد.

 

بند 2. نامه شماره 117079/8923-8/12/96 فرمانداری محترم اراک در خصوص اعلام مغایرت های صورتجلسه شماره 38-8/12/96 صحن علنی شورا بشرح ذیل مطرح و ضمن موافقت با تاکیدات فرمانداری محترم مقرر گردید جهت اقدام قانونی به شهرداری ابلاغ گردد.

متن نامه فرمانداری :
- در خصوص بند 3- (پرداخت هدیه به دانشجویان برتر کنکور 96) محل پرداخت اعتبار فوق مشخص نیست. (مقرر شد محل اعتبار مربوطه از طریق شهرداری مشخص و به فرمانداری اعلام گردد.)
- در خصوص بند5- (پرداخت تفاوت عیدی کارگری و کارمندی) با عنایت به بند یک فصل دوم ضوابط مالی تهیه و تنظیم بودجه و بخشنامه بودجه کل کشور در سال 96 پیش بینی اعتبار عیدی یا پاداش سال تابع ضوابط مصوب هیات وزیران و شورای عالی کار می باشد علی ایحال چنانچه مقرر است در این خصوص به پرسنل کمک و مساعدت گردد در صورت پیش بینی اعتبار مورد نیاز در بودجه سالجاری از محل کمک های رفاهی طبق ضوابط و مقررات قانونی اقدام گردد.

 

بند 3. نامه وارده شماره 4192-5/12/96 ریاست محترم کمیسیون نظارت شورا بشرح ذیل مطرح و قرائت گردید.
حسب دستور کار کمیسیون نظارت شورا در روز دوشنبه مورخ 2/11/96 بازدید از اداره انفورماتیک شهرداری به عمل آمد.
در این بازدید مباحثی در خصوص اداره انفورماتیک به وضوح به چشم می خورد که برخی از آنها به شرح زیر می باشد. بدیهی است به علت حساسیت این بخش، نیازمند توجه بیشتر و نظارت همزمان برای بسترسازی طرح های هوشمندسازی با هدف شفاف سازی بیشتر و کاهش فساد اداری می باشیم.
1- اداره انفورماتیک به منظور انجام بهتر اتوماسیون اداری و رسیدن به مرحله پیپرلس کامل نیازمند انجام فراخوان و بررسی شرکت های نرم افزاری قدرتمند و دارای نرم افزارهای با امنیت بالا و تاییدشده با حضور کارشناسان صاحب نظر در این عرصه می باشد. البته این امر بایستی با اولویت شرکتهای درون استان انجام گیرد.
2- فضای مناسبی برای نگهداری از اطلاعات در شرایط بحرانی وجود ندارد و در صورت وقوع حوادثی از قبیل آتش سوزی، سیل یا زلزله تمامی اطلاعات موجود در معرض خطر خواهد بود.
3- تمامی اقدامات انجام شده تاکنون درواحدانفورماتیک لازم بوده ولی کافی نمی باشد. جادارد واحد انفورماتیک بعد ازشکل گیری سازمان فناوری اطلاعات درخصوص کاهش مراجعات مردم وایجاد ساختارهای الکترونیکی باهدف آسان سازی ودسترسی سریع به امورکاهش مراجعات حضوری وصرفه جویی درزمان وانرژی ، ایجاداتاق شیشه ای ونفی فساد اداری ودرنهایت کمک به بسترسازی برای تحقق شهرهوشمنداقدام نموده ودربازدید نظارتی بعدی گزارش قابل قبولی دراین حیطه ارائه نماید.
4- با توجه به استفاده روزافزون مردم از گوشی های تلفن همراه هوشمند، می طلبد واحد انفورماتیک شهرداری اراک اقدام به برنامه نویسی برخی نرم افزارها با توجه به نیازهای شهر و معرفی شهر اراک و همچنین اماکن موردنیاز مردم با هدف دسترسی بهتر مردم به خدمات عمومی، تهیه و در اختیار عموم شهروندان قرار دهد.
درادامه بازدید از قسمت های مختلف اداره روابط عمومی شهرداری اراک و سامانه 137 شهرداری بازدید بعمل آمد. با توجه به اقدامات خوبی که دراین اداره درحال انجام می باشد، ضرورت توجه بیشتربا هدف تقویت روابط عمومی به عنوان پیشانی شهرداری احساس میشود. دربازدید به عمل آمده و بررسی های میدانی موارد ذیل خدمت اعضای محترم شورای شهرارائه می گردد :
1- باتوجه به بررسی به عمل آمده درخصوص چاپ آگهی ها و رپرتاژهای شهرداری درمطبوعات استانی وسراسری نیاز به تجدیدنظراحساس می شود و بایستی بانگاه عادلانه تری توزیع صورت گیرد.
2- درخصوص نشریه پیام بلدیه لازم بذکراست
اولاّ : نیازبه تغییرات ملموس درحیطه صفحه بندی
ثانیاّ : نیاز به ویرایش حرفه ای واحتراز از وجود اشتباهات تایپی
ثالثاّ : اقدام درجهت اخذ مجوز توزیع استانی وعبور از یک نشریه صرفاّ داخلی است.
3- تهیه و تدوین منشور جامع اطلاع رسانی شهری با حضور صاحبنظران با هدف انجام اطلاع رسانی موثر به شهروندان و ایجاد روحیه امید و افزایش حس تعلق مکان در شهروندان، بایستی در دستور کار این اداره قرار گیرد.
4- آیین نامه نحوه همکاری اداره روابط عمومی شهرداری با سازمان در حال تشکیل سرمایه گذاری با حضور صاحبنظران با هدف ایجاد حداکثر هم افزایی و ارائه خدمات با کیفیت برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بایستی تدوین و هر چه سریعتر به سمع و نظر شورا رسانده شود.

 

بند 4. ابلاغ صادره شماره 62332-8/12/96 شهرداری اراک مبنی بر انتصاب آقای حسین پاکزاد بعنوان سرپرست معاونت مالی اقتصادی شهرداری اراک قرائت و از خداوند متعال آرزوی توفیق و سلامتی برای ایشان مسئلت شد.

 

بند 5. نامه شماره 48154-30/9/96 شهرداری اراک مبنی بر اینکه موسسه خیریه شجره طوبی درخواست دارد از پرداخت عوارض احداث بنا معاف گردد و از طرفی اداره بهزیستی شهرستان هم اعلام داشته است موسسه مذکور تحت نظارت اداره بهزیستی میباشد و از طرفی قانونگذار نیز به موجب بند ج ماده 69 قانون مالیات بر ارزش افزوده و سایر قوانین و مقررات مربوطه، اعطاء تخفیف یا معافیت از پرداخت عوارض یا وجوه به شهرداریها را ملغی اعلام و در قانون برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران نیز معافیت موسسات خیریه پیش بینی نگردیده و خواستار تصمیم گیری در این خصوص شدند به همراه نظریه موافق مورخ 7/12/96 کمیسیون برنامه بودجه مطرح و با اکثریت آراء مقرر شد از طریق اعتبارات ماده 16 شهرداری مساعدت لازم در این خصوص معمول گردد.

 

بند 6. نامه شماره 55663-7/11/96 شهرداری اراک در خصوص شیوه نامه تشویقی کارکنان در راستای افزایش درآمد شهرداری مطرح و مقرر شد با نظر مساعد جهت بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه عودت گردد.

 

بند 7. گزارش کمیسیون محترم نظارت شورا در خصوص مضرات مسیر اتومبیل رانی و موتور سیکلت رانی در منطقه گردشگری گردو بشرح ذیل مطرح که بدلیل اتمام وقت جلسه علنی مقرر شد تصمیم گیری در مورد آن به وقت دیگری موکول گردد.

1- به اتفاق آرائ کلیه مدعوین، طرح ممنوعیت ایجاد مسیر اتومبیلرانی و موتورسیکلت رانی در منطقه گردشگری گردو مورد تاکید و جهت تصویب این طرح آینده نگرانه به صحن شورای اسلامی شهر ارجاع شد.
2- به اتفاق آرای کلیه مدعوین، بازنگری در طرح گردشگری منطقه گردو امری ناگزیر و واجب می باشد.
3- تعدادی از مدعوین فراتر از این موضوع به طرح منطقه گردشگری گردو پرداخته و به علت عدم بهره مندی این طرح از پیوست های زیست محیطی و فرهنگی- اجتماعی و نیز برخی ایرادات فنی که به علت عدم تسلط شرکت مشاور طرح بر جغرافیای منطقه، وارد است خواستار فراخوان مجدد و حذف شرکت مشاور اولیه از طرح شدند.
جلسه از ساعت 30/17 الی 18 بصورت غیر علنی اداره گردید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
شنبه 28 مهر 1397.
شمسی:
السبت 10 صفر 1440.
قمری:
Oct 20 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز29
دیروز0
این هفته42
این ماه634
مجموع84780

آی پی بازدیدکنندگان : 54.156.39.245
Unknown ? Unknown Sat 20 Oct 2018 21:51

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group