اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

چهل و هشتمین صورت جلسه و مصوبات شورای اسلامی شهر مورخ 97/02/04

 موضوع جلسه:

1- حضور ریاست محترم بنیاد مسکن شهرستان اراک در ارتباط با کوی امام علی (ع)
2- بررسی تفاهمنامه خریدزباله سوزهای بیمارستانی

 

نامه ها و مصوبات : 
بند1. گزارش شماره 138-26/1/97 بازدید کمیسیون پیگیری و نظارت شورای اسلامی شهر را از مناطق شهرداری بشرح ذیل مطرح و قرائت گردید.
1- باتوجه به اینکه از مجموع ٣٣ پارک و بوستان در حال بهره برداری با تجهیزات زمین بازی کودکان در منطقه یک, ٢۰ پارک فاقد مجموعه پلی اتیلن و کفپوش, ۵ پارک دارای مجموعه بازی و فاقد کفپوش, ٨ پارک دارای مجموعه پلی اتیلن و کفپوش و همچنین تعدادی پارک در حال احداث که نیازمند ایجاد شبکه روشنایی و تجهیز و ایجاد مبلمان می باشند دردستورکارقرارونسبت به رفع آن اقدام نمایند.

 

2_ علیرغم سرانه فضای سبز نسبتا مناسب در منطقه یک, وضعیت زیباسازی, مبلمان شهری و مبلمان اکثر پارکها در شرایط مناسبی قرار ندارند که بایستی برنامه جامع عملیاتی برای این منطقه توسط سازمان سیما و منظر تدوین و به مرحله اجرا گذاشته شود.

 

3_ باتوجه به وضعیت نامناسب آسفالت کوچه وخیابان وهمچنین جداول کتابی وجداول خیابانهای واقع درقنات ناصری مقررگردید: منطقه یک نسبت به مرتفع نمودن آن اقدام لازم را بعمل آورد.

 

4_ باتوجه به کمبود سطل های زباله در سطح منطقه قنات ناصری وانباشت پسماند خانگی در کانالها و جوی های عبوری آب قنات و به تبع عوارض بهداشتی و زیست محیطی مقررگردید: سازمان مدیریت پسماند نسبت به آن توجه ویژه واقدامات لازم رابعمل آورد.

5_ باعنایت به اینکه وضعیت سرپناههای ایستگاه اتوبوس درمنطقه یک نیازمند بازنگری و نوسازی می باشد.مقررگردید: سازمان اتوبوسرانی و حمل و نقل مسافر نتایج بررسی و برنامه عملیاتی زمان بندی شده خود را در خصوص اصلاح وضعیت ایستگاههای اتوبوس وچگونگی بهره برداری وروند عادلانه توزیع 50 دستگاه اتوبوس جدید به کمیسیون نظارت جهت ارائه در صحن شورای شهر ارسال نماید.

 

6_ با توجه به نظر اعضای کمیسیون نظارت و با توجه به لزوم پیگیری رویکرد تمرکز زدایی از مرکز شهر, ایجاد میادین میوه و تره بار با دسترسی آسان در نقاط مختلف شهر, مورد تاکید می باشد. مقررگردید: منطقه یک شهرداری اراک با توجه به شرایط مناسب این منطقه از لحاظ فراوانی زمین, برنامه عملیاتی خود را با همکاری سازمان میادین و تره بار شهرداری تدوین و به شورای شهر ارسال نماید.

 

7_ باعنایت به اینکه سالها از احداث شهرک امین می گذرد و خیابانها و معابر این شهرک فاقد نامگذاری می باشد. از کمیسیون محترم فرهنگی, اجتماعی شورا تقاضا دارد این موضوع در دستور کار قرار گیرد و باتوجه به وضعیت آسفالت وجداول کوچه ومعابرآن شهرک که بعلت برخی کندمان ها نیازمند ترمیم می باشد مقررگردید: منطقه یک اقدامات لازم را دراین زمینه بعمل آورد.

 

بند2. در ادامه ،جلسه بصورت غیرعلنی اداره و نامه شماره 3715/8923-27/1/97 فرمانداری محترم در اعتراض به بند 5 صورتجلسه شماره 44-27/12/96 (موضوع در اختیار قراردادن مابقی کدهای درآمدی حاصل از مواد 16 و 17 بودجه شهرداری که هزینه نشده است به اعضای محترم شورا جهت توزیع در بین فقرا و نیازمندان) مطرح و با توجه به مذاکرات قبلی جناب آقای سورانه با فرمانداری محترم مقرر شد بعد از حصول نامه اصلاحی موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
يكشنبه 27 آبان 1397.
شمسی:
الأحد 10 ربيع أول 1440.
قمری:
Nov 18 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز37
دیروز56
این هفته365
این ماه706
مجموع85948

آی پی بازدیدکنندگان : 54.90.185.120
Unknown ? Unknown Sun 18 Nov 2018 19:15

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group