اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مناسبت ها

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

بررسی طرح شهرداری در خصوص نحوه مدیریت سراهای محله

 

به گزارش اداره روابط عمومی، نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی کلانشهر اراک، بعد از ظهر شنبه 17 آبان ماه، با حضور شهردار، معاون برنامه ریزی، معاون فرهنگی اجتماعی و مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری، جهت ارائه طرح شهرداری در خصوص نحوه مدیریت سراهای محله و همچنین المان های مربوطه به میدان سرداران، پل خیبر و نماد شهدای اقلیت های مذهبی برگزار شد.

 اشرف بهادری، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی کلانشهر اراک، در ارتباط با طرح شهرداری درخصوص نحوه ساماندهی مشارکت های اجتماعی در محلات کلانشهر اراک (مدیریت محله)، اظهار داشت: این موضوع در کمیسیون مطرح و مقرر گردید؛ اعضای محترم شیوه نامه تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی و مجموعه دستورالعمل ها و آئین نامه های ساماندهی مشارکت های اجتماعی را که توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهیه شده است، مطالعه و نظرات کارشناسی خود را در جلسه آینده کمیسیون فرهنگی اجتماعی اعلام نمایند.

وی در ادامه به تعریف المان های شهری پرداخت و گفت: المان ها یا نشانه ها بخشی از سیمای شهر هستند که در ساخت آنها از ویژه گی های درونی احجام و اشکال هندسی، اجزای سازه ای و آنچه که می تواند جنبه تزئینی و ساختمانی داشته باشد، بصورت یکپارچه یا تلفیقی استفاده می شود که دارای یک نظام هندسی و تعادلی پایدار و زیباست.

بهادری با بیان این مطلب افزود: کارکرد المان ها نشانه ای است و به مخاطب کمک می کند تا تصویر دقیق تری از شهر و آن بخش خاص شهر که المان در آن قرار دارد در ذهن خود داشته باشند. المان ها دو جنبه دارند: 1- کالبد و پیکره آن ها 2- مفهومی که بصورت غیر مستقیم با جذابیت کافی به مخاطب القاء می کند. به گونه ای که مخاطب و بیننده را به تفکر و تأمل وا دارد و به این ترتیب پیام آن در ذهن ها باقی بماند. از نظر شرایط اقلیمی هم باید به ویژه گی های خاص منطقه توجه شود ضمن اینکه ابعاد المان باید متناسب با فضایی که قرار است در آن باشد طراحی گردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، تصریح کرد: مکان یابی در طراحی المان های شهری بسیار مهم است و لازم است در محل های پر رفت و آمد، گره های شهری مثل تقاطع ها، پارک ها، نقاط عطف و ... قرار گیرد. بومی کردن المان ها نیز موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد و در طراحی آن ها فرهنگ، آداب و رسوم، تاریخ، اقتصاد و مشاغلی که در آن شهر رایج است لحاظ گردد، هر چه قدر که المان با فرهنگ مردم هماهنگ تر باشد تأثیر و جذب مخاطب آن بیش تر است.

وی در رابطه با المان های مربوط به میدان سرداران، پل خیبر و نماد شهدای اقلیت های مذهبی بیان کرد: پس از بررسی طرح ها مقرر گردید، در المان میدان سرداران کبوتران نسشته حذف و از نماد کبوتران در حال پرواز و عبور از قاب اسلیمی و همچنین پرچم "نصرمن ا... و فتح قریب" بصورت پیچیده استفاده گردد. در ارتباط با المان پل خیبر نیز پیشنهاد شد، خورشید دو طرفه باشد و نماد رزمندگان گروهی در طرح لحاظ گردد.

بهادری، در خصوص المان شهدای اقلیت های مذهبی عنوان کرد: با اصل این طرح موافقت گردید و مقرر شد در مورد مکان نصب آن در صحن رسمی تصمیم گیری شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
چهارشنبه 5 تير 1398.
شمسی:
الأربعاء 23 شوال 1440.
قمری:
Jun 26 2019.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز20
دیروز11
این هفته54
این ماه323
مجموع88660

آی پی بازدیدکنندگان : 34.228.194.177
Unknown ? Unknown Wed 26 Jun 2019 20:41

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group