اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

تمهیدات شهرداری به منظور استقبال از زمستان 93

 

به گزارش اداره روابط عمومی، کمیسیون فرهنگی اجتماعی و خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اراک، شنبه 26 مهرماه، با دعوت از معاونین خدمات شهری و برنامه ریزی، مدیران عامل سازمان های ترافیک، پارک ها و فضای سبز، خدمات موتوری، اتوبوسرانی و مدیریت پسماند شهرداری به بررسی نقاط ضعف و قوت ستاد زمستانه در سال های گذشته و برنامه ریزی برای زمستان پیش رو پرداخت.

 در این جلسه معاون خدمات شهری شهرداری، گزارشی از اقداماتی که می بایست قبل از بارش، حین بارش و پس از بارش نزولات آسمانی انجام گیرد، ارائه داد و گفت: برای داشتن زمستانی ایمن و ارائه خدمات به موقع به شهروندان لازم است شهرداری از جهت تجهیزات و انواع ماشین آلات سبک و سنگین جهت برف روبی تأمین باشد که متأسفانه در حال حاضر به دلیل کمبود اعتبارات قادر به تهیه ماشین آلات به تعداد مورد نیاز نیستیم. در چنین شرایطی همکاری شهروندان بسیار می تواند کمک کننده باشد تا تلاش کارگران خدوم شهرداری به منظور برف روبی ثمربخش گردد.

وی افزود: در این راستا روابط عمومی شهرداری اراک برنامه هایی جهت فرهنگ سازی و آموزش شهروندان در دستور کار دارد و امیدواریم امسال با همراهی مردم بتوانیم بارش برف و باران را که از نعمت های ارزشمند خداوند است به خوبی مدیریت نماییم.

اسماعیل تاج آباد، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در این رابطه به ذکر نکاتی پرداخت و اظهار داشت: شهر اراک دارای اقلیم سرد در فصل های پاییز و زمستان است و به دلیل ساخت و سازهای فراوان در حاشیه شهر، عرض باریک معابر در این مناطق و تعدد کوچه های بن بست که اکثراً فاقد پارکینگ می باشند امکان ارائه خدمات در هنگام بارش برف و باران بصورت همزمان به اندازه کافی وجود ندارد. از طرف دیگر شهرداری با کمبود اعتبارات، ماشین آلات و نیروی انسانی مواجه است. بنابراین از شهروندان گرامی تقاضا می شود در این زمینه نهایت همکاری را با عوامل شهرداری و سایر دستگاه های خدمات رسان داشته باشند. بویژه در موارد ذیل:

1-  از آنجا که هدایت برف و آب منازل و حیاط خانوارها به داخل معابر و جوی های عمومی به لحاظ قانونی خلاف و شرعاً دارای اشکال است، تقاضا می شود از این کار به ویژه در مقاطعی که برف در معابر و کوچه ها وجود دارد خودداری فرمایند.

2-    نسبت به جمع آموری مصالح و نخاله های ساختمانی موجود در معابر در فصل زمستان اقدام نمایند.

3-    از پارک خودروهای شخصی در حاشیه معابر اصلی و فرعی هنگام برف روبی خود داری شود.

4-  از آنجا که هنگام بارش برف، کل سطح شهر دچار یخ زدگی شده و مشکلاتی را به وجود می آورد، شهروندان بدانند که مسئولین، قطعاً تمام تلاش و همّ خود را جهت ارائه خدمات به کار می بندند ولی از آنجا که به اندازه کافی ماشین آلات و نیروی انسانی جهت ارائه خدمات همزمان در کل شهر وجود ندارد باید در این زمینه سعه صدر بیشتری به خرج داده و آستانه تحمل خود را بالا ببرند تا با برنامه ریزی و مدیریت صحیح، انشاءا... زمستانی بدون ضایعه و خسارت داشته باشیم.

گفتنی است در پایان این جلسه، پس از بررسی عملکرد ستاد زمستانه در سال های گذشته و شناسایی نقاط ضعف سازمان های مربوطه شهرداری در ارائه خدمات، مصوب شد؛

1-  با توجه به اهمیت موضوع، تهیه طرح جامع برای اکیپ زمستانه در دستور کار قرار گیرد و شهرداری با انتخاب مشاور ذیصلاح، حداکثر ظرف مدت سه ماه نسبت به تهیه طرح اقدام نماید.

2-  تا پیش از تهیه طرح جامع، به منظور اعمال مدیریت صحیح مقرر شد؛ معابر کل سطح شهر اراک رینگ بندی و الویت بندی گردیده و الویت ارائه خدمات نیز متناسب با رینگ بندی توسط عوامل شهرداری و سایر دستگاه های خدمات رسان عملیاتی گردد.

3-  از آنجا که بیشترین نقش را هنگام برف روبی، ماشین آلات ایفا می کند مقرر شد؛ تعدا ماشین آلات مورد نیاز اعم از گریدر، لودر، کامیون، بابکت، بیل بکهو، تیغه های قابل نصب چلوی کامیون و لودر و... متناسب با طول و وسعت رینگ های تعریف شده جهت ارائه خدمات، احصا و شناسایی گردد تا شهرداری جهت خریداری یا اجاره آنها از کارخانجات و شرکت های خصوصی اقدام نماید.

4-  جهت ارائه خدمات متوازن در سطح شهر قرار شد، مدیران مناطق در این خصوص دارای مسئولیت بیشتری بوده و ماشین آلات و نیروی انسانی مورد نیاز در اختیار آنها قرار داده شود.

5-  جهت استفاده بهینه از امکانات و ارائه به موقع خدمات، مقرر شد، علاوه بر مدیران مناطق، کل شهر نیز به منظور هماهنگی و پاسخگویی، دارای یک مسئول ستاد زمستانه باشد. همچنین افراد کشیک در ستاد از نیروهای آموزش دیده، با تجربه و مسئولیت پذیر انتخاب شوند.

6-  مقرر شد، شهرداری لیست نقاطی که حین بارندگی دچار مشکل می شوند اعم از جوی ها، کانال ها، پل ها، معابر، زیرگذر ها و روگذرها، کوچه های بن بست با شیب معکوس را حداکثر ظرف مدت 10 روز تهیه و به شورا ارسال نماید.

7-  مقرر شد به منظور آماده نگه داشتن اتوبوس ها در فصل سرما، تعداد مورد نیاز سوله مناسب توسط شهرداری اجاره گردد. ضمن اینکه شهرداری موظف است در بودجه سال 94 خود اعتبار لازم را جهت ساخت آشیانه اتوبوس ها پیش بینی نماید.

8-  همچنین مصوب شد، در محل های توزیع نمک و نقاط حادثه خیز مثل پل ها و زیرگذرها، یکی از نیروهای شهرداری مجهز به بی سیم بطور مستمر حضور داشته باشد تا در اسرع وقت یخ زدگی ها را مدیریت نماید.

9-  کیسه های نمک به اندازه کافی و با مدیریت صحیح در اختیار شهروندان، جلوی درب مدارس، بیمارستان ها، مساجد، ادارات و نقاط حادثه خیز قرار گیرد.

10- از آنجا که هر سال مقدار معتنابهی نمک جهت رفع یخ زدگی معابر در سطح شهر مصرف می گردد که زیان های جبران ناپذیری به فضای سبز، جداول و آسفالت وارد می نماید و از طرفی علاوه بر هزینه بر بودن، جذب سفره های زیر زمینی شده و منجر به شوری آب می گردد، مقرر شد، شهرداری به گونه ای برنامه ریزی نماید که با استفاده بیشتر از ماشین آلات برف روبی، آموزش مردم و همچنین بهره گیری از شیوه های متداول دیگر نسبت به کاهش استفاده از نمک اقدام نماید و این امر بعنوان یک اصل در اکیپ زمستانه لحاظ گردد.

11- مقرر شد شهرداری،  از آغاز فصل سرما و بارندگی تا زمانی که هوا مساعد شود از صدور هر گونه مجوز حفاری خودداری کرده و حفاری های انجام شده در سطح شهر حداکثر تا 15 آذرماه مرمت گردد.

 با توجه به اینکه حجم عظیم و قابل توجهی از نزولات آسمانی در فصل زمستان و بهار در سطح شهر جاری و متأسفانه از دسترس خارج می گردد؛ مقرر شد شهرداری طرح مطالعاتی استفاده از این روان آب ها را تهیه نماید تا در فصل تابستان که فضای سبز شدیداً به آب نیاز دارد از این آب ها استفاده شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
جمعه 26 مرداد 1397.
شمسی:
الجمعة 6 ذو الحجة 1439.
قمری:
Aug 17 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز26
دیروز16
این هفته85
این ماه552
مجموع82699

آی پی بازدیدکنندگان : 54.198.27.243
Unknown ? Unknown Fri 17 Aug 2018 22:40

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group