اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

تعیین تکلیف زباله های عفونی و بیمارستانی

 

به گزارش اداره روابط عمومی، کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اراک، شنبه 8 خردادماه، با دعوت از معاون برنامه ریزی شهرداری، مدیران مناطق پنجگانه و بافت تاریخی، مدیران عامل سازمان های پسماند، پارکها و فضای سبز و زیباسازی، رئیس اداره حقوقی شهرداری و مشاور حقوقی شورا به منظور تعیین تکلیف زباله های عفونی و بیمارستانی و همچنین تعیین تکلیف زمین های متروکه و بناهای مخروبه شهر، تشکیل جلسه داد.

 یكی‌ از بحث‌هایی‌ كه‌ در جمع‌آوری‌ زباله‌ وجود دارد، بحث‌ جمع‌آوری‌ و امحای‌ زباله‌های‌ بیمارستانی‌ است‌ كه‌ براساس‌ قانون‌ پسماند، جزو زباله‌های‌ خطرناك‌ محسوب می شود.

زباله‌های بیمارستانی به دلیل داشتن انواع ترکیبات خطرناک مانند مواد شیمیایی، دارویی، میکروبی و عوامل بیماری‌زا از حساسیت ویژه‌ای برخوردارند و دفع غیراصولی و غیربهداشتی آن، علاوه بر معضلات زیست ‌محیطی، می‌تواند باعث شیوع بیماری های خطرناک باشد.

صحبت اله فاضلی، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اراک، در این خصوص اظهار داشت: براساس‌ قانون‌ پسماندها، جمع‌آوری‌ و امحای‌ زباله‌های‌ بیمارستانی‌ بر عهده‌ تولیدكنندگان‌ آن‌ یعنی همان بیمارستان ها و مطب ها است‌ و وظیفه شهرداری تنها جمع آوری پسماندهای خانگی می باشد.

وی افزود: در صورت همکاری شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی در دفع پسماندهای عفونی می بایست هزینه آن از سوی تولید کننده ها به شهرداری پرداخت شود.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری، در حال‌ حاضر سه روش‌ برای‌ امحای‌ زباله‌های‌ بیمارستانی‌ وجود دارد، یا باید در درون‌ بیمارستان‌ها گندزدایی‌ شده‌ و بی‌خطر شود و یا پس از بسته‌بندی‌ با یك‌ سیستم‌ جمع‌آوری‌ بهداشتی‌ به‌ سیستم‌ مركزی‌ منتقل و در آنجا سوزانده‌ یا دفع‌ بهداشتی‌ شود.

مرادعلی عباسی، افزود: مذکراتی که با دانشگاه علوم پزشکی داشتیم که طی آن مقرر شده بود یکی از روش های فوق را انتخاب و طبق آن عمل نمایند.

وی ادامه داد: سال گذشته به دلیل اینکه مراکز درمانی به تعهدات خود در قبال شهرداری عمل نکردند مقرر شد خودشان کار امحای پسماندهای عفوفی را انجام دهند و با یک پیمانکار برای انجام آن قرارداد ببندند.

در پایان این مبحث مقرر گردید طی ضرب العجل به دانشگاه علوم پزشکی اخطار داده شود و در صورت عدم توجه، موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری در ادامه موضوع تعیین تکلیف زمین های متروکه و ساختمان های مخروبه و بلااستفاده محدوده شهر را در دستور کار جلسه قرار داد و عنوان کرد: کمیسیون خدمات شهری در اسفندماه سال 94، موضوع زمین ها و ساختمان های بلااستفاده محدوده شهر را با حضور مدیران مناطق مورد بررسی قرار داد و مقرر شد، مدیران هر منطقه زمین های متروکه در حریم خود را شناسایی و لیست آن را جهت تعیین تکلیف به شورای اسلامی ارسال نمایند.

فاضلی افزود: در ادامه پیگیری های صورت گرفته در این جلسه مقرر گردید، هر منطقه جهت انجام مراحل قانونی دیوارکشی زمین ها و تخریب ساختمان های مذکور، یک نماینده حقوقی مستقل داشته باشد و پس از شناسایی موارد در نقشه هوایی(GIS) نسبت به اخذ مجوز از شورای اسلامی اقدام نماید، ضمن اینکه اعتبار لازم جهت دیوارکشی نیز تأمین گردد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
سه شنبه 30 مرداد 1397.
شمسی:
الثلاثاء 10 ذو الحجة 1439.
قمری:
Aug 21 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز26
دیروز37
این هفته63
این ماه689
مجموع82836

آی پی بازدیدکنندگان : 54.80.102.170
Unknown ? Unknown Tue 21 Aug 2018 23:28

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group