اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

بررسی روند کار ستاد بازآفرینی کوی علی ابن ابیطالب(ع) توسط کمیسیون نظارت

 

به گزارش اداره روابط عمومی، اعضای کمیسیون نظارت شورای اسلامی کلانشهر اراک، یکشنبه 23 خردادماه، به همراه معاون شهرسازی شهرداری از دفتر اجرایی ستاد بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی واقع در کوی علی ابن ابیطالب(ع) که به منظور صدور مجوزهای لازم جهت سند دار نمودن واحدهای احداثی در اراضی دولتی کوی امام علی(ع)، در این منطقه دایر شده است، بازدید نمودند.

 غلامعباس آجرلو، رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی کلانشهر اراک، در رابطه با بازدید انجام شده اظهار داشت: از آنجا که بخش عمده ای از کوی علی ابن ابیطالب(ع) در سال های اخیر جزو اراضی دولتی رفته و بیش از چهل سال است مردم در این منطقه ساکن شده اند، درحال حاضر ستاد بازآفرینی متشکل از نمایندگان راه و شهرسازي، ثبت اسناد، شهرداري و كارگزار جهت ساماندهي وضعيت اسناد مالكيت واحدهاي احداثي این شهرک تشکیل تا اقدامات مقتضي براي صدور سند مالكيت واحدهای مذکور را آغاز کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به فرسوده بودن بافت این منطقه و نیاز مبرم به بازسازی و بهسازی، لازم است موانع موجود جهت دریافت سند از سوی مراجع ذیربط برداشته شود تا مجوز ساخت و ساز به ساکنین داده شود.

بختیاری، مسئول ستاد بازآفرینی درخصوص مراحل انجام کار جهت اخذ سند اراضی دولتی، گفت: فرمی تنظیم و آماده شده که مالکین با مراجعه به این دفتر و ارائه مدارک لازم شامل، قولنامه و قبوض آب، برق، گاز و تلفن که نشاندهنده سابقه تصرف اراضی دولتی توسط ایشان می باشد، آن فرم را دریافت و تشکیل پرونده می دهند. سپس در مرحله دوم محل ملک توسط کارشناسان نقشه برداری بازدید و در صورت دولتی بودن اراضی مربوطه و انطباق قولنامه با وضعیت موجود ملک، از متقاضی درخواست می شود که نقشه UTM زمینش را از طریق کارشناس نقشه برداری تهیه و به دفتر ارائه دهد. پس از آن در مرحله سوم کار توسط همکاران شهرداری و اداره ثبت اسناد دنبال می شود.

وی افزود: با توجه به دستور العمل ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازي، مقرر شده است كه بهاي زمين واحدهاي احداثي تا 150 مترمربع، با قيمت منطقه‌اي محاسبه و باقي عرصه واحدها با قيمت كارشناسي روز محاسبه گردد.

وی مسئول ستاد بازآفرینی در رابطه با استقبال اهالی کوی علی ابن ابیطالب (ع) از این موضوع، عنوان کرد: متأسفانه اکثر ساکنین این منطقه به دلیل عدم آگاهی از شرایط انجام کار، نداشتن اعتماد کافی و نگرانی از هزینه های انتقال سند، اقدام به تشکیل پرونده نمی کنند.

بختیاری در ادامه با اشاره به هزینه انتقال سند برای واحدهاي احداثي تا 150 متر مربع، تصریح نمود: علیرغم تصور مردم منطقه که گمان می کنند جهت انجام کار متحمل هزینه های سنگین خواهند شد، در حال حاضر برای یک واحد 150 متر مربع 300 هزار تومان دریافت می شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون از 15 هزار واحد قولنامه ای احداثی در این شهرک، تنها 238 نفر جهت دریافت فرم مراجعه نموده که از این تعداد 110 پرونده تشکیل و در حال طی نمودن مراحل قانونی اخذ سند هستند.

رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی در ادامه تأکید کرد: اداره كل راه و شهرسازي براي آگاهي مردم از محل استقرار و نحوه كار ستاد بازآفريني كوي علي‌ابن‌ابيطالب(ع)، می بایست نسبت به انتشار فراخوان در رسانه‌ها و تبليغات از طريق سيماي مركز استان اقدام نماید. ضمن اینکه لازم است به منظور جلب اعتماد ساکنین و ترغیب ایشان به انجام کار، جلسه ای با هیئت امنای مساجد محل گذاشته شود تا از طریق مساجد اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد.

آجرلو در خاتمه بیان کرد: به لحاظ اعتمادسازی و تشویق اهالی در این خصوص، مسئولین مربوطه در ستاد، هرچه سریعتر نسبت به صدور سند پرونده هایی که تشکیل شده اقدام نمایند، تا مردم در عمل شاهد به نتیجه رسیدن وضعیت اسناد مالکیت خود باشند.

لازم به ذکر است، در این جلسه پیشنهاداتی از سوی اعضای کمیسیون نظارت در راستای رفع موانع موجود، انجام امورات به نحو مطلوب و ترغیب مردم جهت تشکیل پرونده مطرح گردید.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
جمعه 26 مرداد 1397.
شمسی:
الجمعة 6 ذو الحجة 1439.
قمری:
Aug 17 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز0
دیروز16
این هفته59
این ماه526
مجموع82673

آی پی بازدیدکنندگان : 54.161.49.216
Unknown ? Unknown Fri 17 Aug 2018 03:34

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group