اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

انعقاد قرارداد مستقیم سازمان مدیریت پسماند با 600 کارگر خدمات شهری

 

به گزارش اداره روابط عمومی، صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک، عصر دوشنبه 21 دی ماه، با حضور شهردار برگزار شد.

 اسماعیل تاج آباد، رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک، در ابتدای جلسه ضمن یادآوری بیستم دی ماه سالروز شهادت بزرگ مرد تاریخ ایران زمین، محمدتقی خان فراهانی ملقب به امیرکبیر، اظهار داشت: کلانشهر اراک مفاخر و شخصیت های بزرگی دارد که برای شهروندان و هم استانی ها شناخته شده نیستند و باید در قالب برنامه ای هدفمند در این راستا گام های اساسی برداشت.

وی با تأکید بر توجه جدی به هویت شهر اراک ادامه داد: بهره گیری از نام مفاخر در حوزه نامگذاری ابنیه، ساختمان ها و معابر شهری و استفاده از تندیس آنها در زیباسازی شهری از موضوعاتی است که باید در مدیریت کلانشهر اراک پررنگ دیده شود و در این راستا کوتاهی صورت نگیرد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک در ادامه به سفر اعضای شورا به کیش جهت شرکت در همایش شهر ایدهآل اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی کلانشهر اراک 10 و 11 دی ماه جاری در همایش شهر ایده آل در جزیزه کیش شرکت کرد که تجربیات خوبی از این سفر حاصل شد و نتایج آن در توسعه مدیریت شهری به کار گرفته می شود.

وی اضافه کرد: در این همایش تمام شهرداری های کشور طرح ها و پروژه های شاخص خود را ارائه دادند که در این میان طرح آبیاری تحتانی اراضی چقا از شهرداری اراک مقام دوم را کسب نمود.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک، همچنین درخصوص بازدید روز یکشنبه از زندان مرکزی اراک گفت: در این بازدید با حضور استاندار، شهردار و دیگر مسئولین انجام شد، یکی از خواسته های مسئولین زندان از مدیریت شهری تامین اتوبوس برای رفت و آمد خانواده ها بود که این مهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

تاج آباد بیان کرد: تعداد زیادی از زندانیان قربانی شرایط و آسیب های اجتماعی هستند و نباید همیشه انگشت اتهام خود را به سوی آنها داشته باشیم، بی شک اگر ما مسئولین شرایط بهتری را فراهم می کردیم بسیاری از این افراد به چنین سرنوشتی دچار نمی شدند.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک اضافه کرد: شهرداری در امور اجرایی که امکان دارد، با همکاری سازمان حمایت از زندانیان برای تامین برخی از نیروها از زندانیان در بند استفاده کند تا با ایجاد اشتغال برای زندانیان و منبع درآمد، مشکلات معیشتی خانواده های آنها را کم کرده و این قشر را از آسیب های جدی برهاند.

تاج آباد در بخش دیگر صحبت های خود در خصوص نشست شورای اسلامی کلانشهر اراک با مسئولان برق استان مرکزی که 21 دی ماه جاری برگزار شد، گفت: اجرای کانال انرژی که همه تأسیسات آب، برق و گاز از آن عبور کند و همچنین استفاده از برق به جای سوخت های فسیلی در برخی از صنایع آلاینده از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بود که شورای شهر با جدیت آن را دنبال می کند.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک همچنین با اشاره به عملکرد شهرداری در انعقاد قرارداد مستقیم سازمان مدیریت پسماند با 600 کارگر خدمات شهری گفت: به تصمیمات شهرداری در جهت پیشبرد اهداف، احقاق حقوق کارگران و رفع موانع موجود جنبه سیاسی ندهیم.

اسماعیل تاج آباد، در صحن علنی شورای شهر اراک اظهار داشت: با توجه به اینکه در گذشته قراردادهای کارگران از طریق مناقصه به بخش خصوصی واگذار و بیشتر سود حاصله نصیب پیمانکاران می‌شد این اقدام شهرداری به منظور حمایت از قشر کارگر و حذف واسطه‌ها صورت گرفته و ارتباطی به انتخابات ندارد.

وی یکی از وظایف ذاتی شورا را نظارت عنوان کرد و اظهار داشت: شورای شهر در صورت مشاهده، جلوی هر اقدام غیر قانونی در شهرداری را خواهد گرفت و در صورتی که بررسی‌ها حاکی از وجود مشکل قانونی در انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران باشد جلوی این اقدام گرفته می‌شود.

تاج آباد تصریح کرد: بنده معتقدم با انعقاد قرارداد مستقیم کارگران خدمات شهری با سازمان مدیریت پسماند علاوه بر حذف شرکت‌های واسطه، امنیت شغلی و آرامش روحی و روانی برای کارگران ایجاد می‌شود و از طرفی بخشی از کار که تأمین ماشین آلات است در دست بخش خصوصی است.

در ادامه عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در مخالفت با اجرای این تصمیم شورای عالی سازمان پسماند گفت: تصمیمات بزرگ چرا باید به این سرعت گرفته شود و دلیل تعجیل در انعقاد قرارداد کارگران درست در موعد انتخابات چیست؟

علیرضا فقیهی بر ضرورت تأمل و صبر در تصمیم گیری در این امر مهم بیان کرد: نباید تصمیمی گرفته شود که در آینده هزینه‌هایی سر بار شهرداری شود.

دیگر عضو شورای شهر نیز در مخالفت با این تصمیم شهرداری اظهار کرد: با اجرای این تصمیم تنها تعداد زیادی نیرو به این بهانه وارد بدنه شهرداری می‌شود.

محمد علیمرادی افزود: نباید تصمیمی گرفته شود که بعد از مدتی مجبور شویم دوباره قراردادها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

محمد شریفی، یکی دیگر از اعضای شورا در موافقت با انعقاد قرارداد مستقیم کارگران خدمات شهری با مدیریت پسماند گفت: با این اقدام شهرداری، قشر ضعیف کارگران به حقوق حقه خود رسیدند که امید می‌رود برای دیگر سازمان‌ها نیز الگویی شود تا با کارگران به صورت مستقیم قرارداد منعقد گردد.

اشرف بهادری عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز با تأکید بر دفاع از حقوق کارگران گفت: کارگران قشر مظلوم جامعه هستند و شورای اسلامی همیشه به دنبال احقاق حقوق این عزیزان بوده و هست و امیدواریم سایر سازمان های شهرداری نیز در این حوزه وارد شوند و ثبات شغلی پرسنل خود را تامین نمایند.

شهردار اراک نیز در ادامه با بیان اینکه در تاریخ 30 آبان ماه قرارداد 3 ساله پیمانکار سازمان پسماند برای نظافت شهر پایان یافته بود و بعد از چند مرحله مناقصه توافقی برای قرارداد با پیمانکار جدید به دلیل ارائه ارقام بالا انجام نشد، گفت: قرارداد تا 15 دی ماه تمدید شد و پس از بی‌نتیجه ماندن نتایج مناقصه‌ها مقرر شد در راستای اساس‌نامه سازمان پسماند، قرارداد کارگران سازمان پسماند به صورت مستقیم با سازمان منعقد شود.

محمد ابراهیم عباسی اظهار کرد: با توجه به بحث حذف واسطه‌ها و جلوگیری از هزینه‌های مازاد این اقدام به صرفه و صلاح شهرداری است و در همین راستا نیز قراردادها به صورت کار معین و 6 ماهه با کارگران منعقد شده است.

شهردار اراک همچنین گزارشی از اجرای احکام تخریب کمیسیون ماده 100 ارائه داد و گفت: تا قبل از اول آبان ماه سال 92، چهار هزار و 121 مورد پرونده تخریب در شهرداری وجود داشته است.

محمد ابراهیم عباسی افزود: از اول آبانماه 92 تا اول دی ماه جاری 539 مورد پرونده تخریب در شهرداری وجود داشته است.

وی بیان کرد: در مجموع از اول آبان ماه 92 تا اول دی ماه جاری چهار هزار و 660 پرونده تخریبی در شهرداری وجود داشته که تاکنون دو هزار و 332 مورد آن اجرا شده که 962 مورد آن در دو سال گذشته بوده است.

عباسی اضافه کرد: دو هزار و 328 پرونده بلاتکلیف است که تعدادی از آن ها به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند و حکم توقف گرفته اند، تعدادی مربوط به شهرهای سنجان و کروهرود است که به کلانشهر اراک ملحق شده و بخشی نیز مربوط به خانه باغ ها است که جهاد کشاورزی مصوباتی در این راستا دارد و هنوز برای آنها تصمیم گیری نشده است.

گفتنی است، در نشست شورای اسلامی کلانشهر اراک نامه معاونت عمرانی استانداری مرکزی در خصوص الزامات اقتصاد مقاومتی در حوزه مدیریت شهری قرائت شد و پیشنهاد مرکز پژوهش شورای اسلامی کلانشهر اراک در خصوص برنامه و بودجه سال 95 شهرداری مصوب و به شهردار ابلاغ گردید.

همچنین در این نشست اسماعیل تاج آباد رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک با کسب 11 رای به عنوان نماینده شورا در کمیسیون ماده 77 انتخاب شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
جمعه 26 مرداد 1397.
شمسی:
الجمعة 6 ذو الحجة 1439.
قمری:
Aug 17 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز17
دیروز16
این هفته76
این ماه543
مجموع82690

آی پی بازدیدکنندگان : 54.225.38.2
Unknown ? Unknown Fri 17 Aug 2018 16:33

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group