اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

رئیس شورای اسلامی كلانشهر اراك خبر داد: راه اندازی مجدد فرودگاه اراك پس از ماه مبارك رمضان

 

به گزارش اداره روابط عمومی، صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک، عصر دوشنبه 13 اردیبهشت ماه، میزبان فرماندار و منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب بود.

 اسماعیل تاج آباد، رئیس شورای اسلامی كلانشهر اراك، در ابتدای جلسه ضمن گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی هفته جاری از جمله روز کارگر، روز معلم، روز خلیج فارس، تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) و تبریک به مناسبت فرارسیدن مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص)، از راه اندازی مجدد فرودگاه اراك بعنوان نویدی برای مردم شریف اراک خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته مقرر شد، فعالیت فرودگاه اراک پس از ماه مبارك رمضان از سرگیری شود و پروازهای رفت و برگشت در مسیرهای مشهد، كیش دایر گردد.
تاج آباد همچنین رفع مشکل تقاطع غیر همسطح امام حسن (ع) را یکی دیگر از خبرهای خوش این هفته عنوان کرد و افزود: یكی از موانعی که عملیات اجرایی  تقاطع غیر همسطح امام حسن (ع) را با مشکل مواجه کرده بود بحث زیر ساخت های خطوط آب در محل تقاطع بود كه این معضل با پیگیری شهردار رفع و جابجایی خطوط انجام شده است، بنابراین پیش بینی می شود این تقاطع ظرف دو ماه آینده به بهره برداری برسد.

در ادامه این نشست فرماندار اراك با حضور در صحن علنی شورای اسلامی به مناسبت تبریك روز ملی شوراهای شهر و روستا، تقارن برگزاری انتخابات مجلس با روز شوراها را دلیل تأخیر ایجاد شده عنوان کرد و گفت: شوراها پل ارتباطی بسیار محكمی بین مردم و مسئولان هستند که باید همه تلاش خود را برای افزایش رفاه حال مردم به كار گیرند.

دکتر حسین بختیاری، ضمن اشاره به حضور گسترده مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: گام دوم انتخابات با آرامش كامل و در فضایی بسیار سالم برگزار شد. مردم با حضور گسترده خود در این انتخابات بار دیگر ثابت كردند كه برای سرنوشت كشور و نظام خود ارزش قائل هستند و حضور آنها در این عرصه موجب تقویت بیشتر نظام شد.
وی افزود: انتظار است نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی بر اساس احكام شرع و اسلام، قوانینی را وضع كنند كه موجبات رفاه، آرامش و آسایش بیشتر اقشار مختلف مردم فراهم شود.
فرماندار اراک ادامه داد: بحث اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و در این راستا همه از بخش خصوصی، دولتی و در مجموع تك تك افراد جامعه باید تلاش كنند و دست در دست یكدیگر گذارند.
دکتر بختیاری بیان کرد: هرگز نباید چشمانمان به خارج از مرزها باشد بلكه باید بر اساس داشته ها و ظرفیت های خود قله های پیشرفت و توسعه را یكی پس از دیگری فتح و از واردات بی رویه كه موجب ركود اقتصادی شود جلوگیری کنیم. ضمن اینکه باید زمینه افزایش تولیدات داخلی با كیفیت و صادرات بیش از پیش را فراهم نماییم.
سید مهدی مقدسی نیز عصر دوشنبه به مناسبت تبریک روز ملی شوراها در نشست صحن علنی شورای اسلامی كلانشهر اراك حضور بهم رساند و گفت: امید است نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان چهار سال فعالیت خود شرمنده مردم و شهدا نشوند.
وی افزود: حل مشكلات در چارچوب قانون با توان همه بخش ها و هم افزایی همه امكانات، اولویت كاری در خانه ملت است.
منتخب مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس دهم عنوان كرد: تعامل با شورای اسلامی كلانشهر اراك یكی از بخش های مهم در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم است كه به عنوان منتخب مردم بر آن تاكید دارم.
وی بیان كرد: هر دو نماینده منتخب مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی به دنبال حل مشكلات مردم در قالب اجرای برنامه های هماهنگ هستند و در این راستا دفاتر كاری خود را در ساختمان واحد قرار می دهند.
نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خدمت به مردم بزرگترین افتخار است و باید فضایی ایجاد شود تا هر كسی با هر فكر و ایده و توان بتواند به كاروان توسعه و پیشبرد امور استان بپیوندد و خدمت كند.
وی اظهار كرد: انتظار است مردم هموراه حامی نمایندگان خود در این پارلمان باشند و مطالبه گری در برنامه ها را نیز از خادمانشان فراموش نكنند.
در ادامه این جلسه یكی از اعضای شورای اسلامی كلانشهر اراك ضمن اشاره به شروع عملیات اجرایی چند تقاطع بزرگ در كلانشهر اراك، از فرماندار خواست: با دستور قاطع، دستگاه های خدمات رسان شهر را مکلف به همکاری با شهرداری نمایند، تا هرچه سریعتر موانع زیرساختی برطرف و پروژه ها به بهره برداری برسد.

علیرضا نوربهشت افزود: اگر دستگاه های ذیربط اجرایی با شهرداری همكاری نكنند اجرای این طرح ها طولانی شده و ضمن برهم زدن آسایش شهروندان، شیرینی خود را از دست می دهند.

یكی دیگر از اعضای شورای اسلامی كلانشهر اراك در نطق پیش از دستور صحن علنی گفت: اقدام اخیر استانداری مركزی در تشكیل كمیته های چهار گانه ساماندهی شهر اراك قابل توجیه نیست و این امر دخالت در وظایف قانونی شوراها و شهرداری است.
مسعود آبائی اضافه کرد: اینكه استانداری یا هر دستگاه دیگری بخواهد شورا و شهرداری را در انجام مسئولیت سنگین خود یاری دهند بسیار پسندیده و ضروری است اما وقتی در حریم وظایف قانونی وارد شده و اختیارات به گونه ای سلب شود، موضوع متفاوت است.
وی بیان كرد: اتفاقی كه افتاده این است كه سه یا چهار مدیر استانداری و سایر دستگاه های اجرایی در سطح مدیركل عهده دار ساماندهی مسئولیت های ذاتی شورا و شهرداری در امور شهر شده اند و رئیس شورا و شهردار اراك با حكمی كه معاون استاندار برای آنها صادر كرده به عنوان عضو این كمیته ها هستند ولی آنچه در عمل رخ می دهد، حضور تعدادی كارشناس بدون اختیار است.
نائب رئیس شورای اسلامی كلانشهر اراك در ادامه نطق خود، افزود: بی شك طرح های جامع و تفصیلی كه برای شهرها تهیه می شود برگرفته از مجموعه قوانین و مقرراتی است كه بر اساس نیازهای توسعه شهری تهیه و به تصویب شورای عالی شهرسازی رسیده و اجرا می شوند.
آبائی گفت: به طور معمول در این طرح ها ضرورت ها و برنامه های افزایش جمعیت، اولویت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ترافیكی و زیست محیطی به عنوان پارامترهای اصلی مطرح هستند كه از تصویب آخرین طرح تفضیلی اراك بیش از 10 سال می گذرد و روند اجرای تغییرات عمده طرح های تفضیلی در كمیسیون ماده 5 جای بحث دارد.
وی اظهار كرد: این طرح برای مردم كلانشهر اراك گرفتاری هایی را ایجاد كرده، خطوط قرمزی كه كوچه ها، معابر، خیابان ها، منازل و مالكیت های خصوصی شهروندان را در برگرفته و شهرداری را مكلف بر اجرای آن كرده است.
این عضو شورای اسلامی كلانشهر اراك با طرح یک سوال مبنی بر اینکه به چه دلیل پروژه ها در مسیر اجرا با سلیقه شخصی برخی مدیران تغییر اساسی می یابد؟ افزود: موضوع معبر 55 متری اراك نمونه آن است، طرحی كه بیش از 80 درصد آن توسط مدیران وقت به صورت سلیقه ای تغییر كرده، باغات و فضای سبز آن به برج های بلند تبدیل شده و شرایط ساختاری و كالبدی شهر را دستخوش تغییر كرده است.
آبائی در پایان سخنان خود بیان كرد: تملك ها و اولویت های آن نیز داستان تلخی شده كه بخش دیگری از شهروندان را مورد آسیب قرار داده است.

لازم به ذکر است، موافقت با نام گذاری مسیر 45 متری دسترسی به پردیس خودرو اراك واقع در خیابان شهیدان رجایی به نام خیابان شهیدان رضایی، تغییر نام خیابان شهید چمران واقع در خیابان شهید کاظمی کرهرودی به نام شهید غلامرضا خسروبیگی، نام گذاری کوچه واقع در خیابان دانشگاه، انتهای خیابان شهید غلامعباس سلیمانی به نام کوچه پنج شهید، تغییر نام کوچه شهید علی باجلان واقع در خیابان شهید کاظمی کرهرودی به نام شهید مرادعلی فرهادی، نام گذاری میدان واقع در روبه روی گلزار شهدای فیجان به نام میدان شهدای فیجان و جاده بوستان کلاله به نام شهیدان باقری، از مصوبات صحن علنی شورای اسلامی كلانشهر اراك بود.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
دوشنبه 29 مرداد 1397.
شمسی:
الإثنين 9 ذو الحجة 1439.
قمری:
Aug 20 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز35
دیروز30
این هفته35
این ماه661
مجموع82808

آی پی بازدیدکنندگان : 54.80.87.62
Unknown ? Unknown Mon 20 Aug 2018 20:56

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group