اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

افزایش کرایه تاکسی درون شهری اراک

 

 

به گزارش اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک ، افزایش کرایه تاکسی های درون شهری از ابتدای شهریور سال 97 در سطح شهر اراک پس از رای گیری در صحن تصویب شد .

نرخ افزایش کرایه تاکسی های درون شهری اراک به صورت میانگین 5/18 درصد در نظر گرفته شد .

لیست دقیق قیمت مسیرهای مختلف با نزدیک شدن به موعد اجرا به صورت رسمی اعلام خواهد شد .

تاجران شهردار اراک در صحن علنی شورای شهر اراک در پاسخ به سوال رئیس شورای شهر در خصوص زمان بهره برداری از پروژه های عمرانی در خصوص ( تقاطع های غیر همسطح ) و پارک بانوان گفت :

نظر معاونت عمرانی استانداری مرکزی درباره زمان بهره برداری از پروژه های نیمه کاره درون شهری اراک که بیان نمودن در آخر سال بهره برداری می شود محترم است اما تمامی پروژه های در حال اجرا طبق روز شمار تهیین شده و برنامه ریزی های پیش بینی شده سازمانشهرداری به بهره برداری می رسند ، البته امیدوار هستم تا زمان مشخص شده این مهم تحقق یابد .

تاجران در خصوص بهره برداری از تمامی پروژه ها و به خصوص پارک بانوان اراک بیان کرد : بنده با هیچ کس هماهنگی نکردم و مصاحبه های انجام شده نظ شخصی مدیران دولتی بوده است .

لازم به ذکر است که طی هفته های گذشته معاون عمرانی استانداری مرکزی اعلام کرده بود که شهردار اراک متعهد شده تا پایان سال جاری تامی پروژه های عمرانی این شهر را به بهره برداری رساند . این گفته از سوی معاون عمرانی استاندار در حالی مطرح شده که پیش از این شهردار اراک در ابتدا مدعی اتمام پروژه ها تا پایان سال 96 و بعد تا مهر ماه 97 شده بود و امروز نیز برای چندین مرتبه زمانبندی ها باز هم تغییر یافت .

همین مسئله سبب شده تا فلک افلاکی ، رئیس شورای شهر اراک شخص شهردار را در خصوص زمانبندی اتمام پروژه های عمرانی مورد سوال قرار دهد .

سورانه در صحن علنی شورای شهر اراک بیان داشت :

طرح دوچرخه سواری با کدام هدف می خواهد انجام شود و چه تاثیری می تواند در کاهش آلودگی هوای اراک داشته باشد.

مخالف افزایش نرخ کرایه تاکسی هستم .

به گزارش اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک در طی برگزاری صحن علنی شورای شهر اراک سورانه در رابطه با طرح ایجاد مسیر دوچرخه سواری بیان داشت طرح باید در کمیسیون مربوطه می بایست تجدید نظر شود .

وی بیان داشت : چرا مرکز شهر که ترافیک زیادی دارد در اولویت این طرح قرار نگرفته است و قطعا کمیسیون مربوطه باید در مورد نحوه اجرای این طرح تجدید نظر کند .

سورانه در بخشی دیگر از صحن علنی در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی مخالفت خود را اعلام کرد و بیان داشت : اگر شرایط امروز جامعه را به خصوص وضعیت اقتصادی مردم را مد نظر قرار دهیم به این مسئله پی خواهیم برد که افزایش نرخ کرایه تاکسی ها منطقی نیست و اگر شورای شهر اراک این کار را انجام دهد به بدبینی عموم جامعه نسبت به دولت دامن می زند .

 

وی همچنین در خصوص انتقال آرامستان گفت : ما باید آرامستان را به مکانی انتقال دهیم که با یک تیر چند نشان را بزنیم و با انتقال آرامستان به مشهد میقان هم می توانیم آن منطقه را به عنوان یک قطب مذهبی تبدیل کنیم وهم صنعت گردشگری را رونق ببخشیم .

تاجران در صحن علنی شورا در پاسخ به سوال آجرلو عضو شورای شهر اراک در خصوص اجرای پروژه پل شهید صیدی بیان داشت :

در حال حاضر بعید می دانم که پروژ] تقاطع غیر همسطح شهید صیدی با توجه به مشکلاتی که با آن رو به رو شده ، در زمان بندی مشخص شده خود به بهره برداری برسد و در حال حاضر آذر آب تعهداتش را در قبال این پروژه انجام نداده و هیچگونه عرشه ای به شهرداری جهت اجرای این امر واگذار نشده است .

علی جعفر محصولی طی برگزاری صحن علنی شورا بیان کرد : راننده تاکسی هم به مانند دیگر اعضای جامعه شهروند بوده و از حقوق شهروندی یکسان برخوردار می باشند وظیفه ما به عنوان نمایندگان مردم حمایت از آنهاست .

من موافق افزایش نرخ کرایه تاکسی هستم .

به گزارش اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک محصولی در طی برگزاری صحن علنی شورا بیان داشت : ما هر ساله شاهد افزایش نرخ محصولات و اقلام هستیم که این موضوع همه طبقات جامعه را در میگیرد و ما هم به عنوان نمایندگان مردمی وظیفه داریم از همه طبقات جامعه حمایت کنیم .

وی ادامه داد : امروز شاهد خدمات شبانه روزی رانندگان تاکسی هستیم که هیچگونه خدماتی از شهرداری دریافت نمی نمایند و با توجه به بالا رفتن هزینه استهلاک خودرو ما وظیفه داریم هر سال با شروع ماه فروردین کرایه تاکسی را افزایش دهیم .

لازم به ذکر است پس از بحث و بررسی بین اعضا نهایتا با پیشنهاد افزایش نرخ کرایه تاکسی تا 5/18 درصد موافقت شد .

سعید نادری عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در صحن علنی این شورا در خصوص خرید دوچرخه و موتورهای برقی توسط شهرداری گفت : مسیر دوچرخه سواری طوری باید طراحی شود که مردم به راحتی از آن استفاده نمایند .

سال گذشته شورای شهر با کلیت پیشنهاد شهرداری در خصوص خرید دوچرخه و موتورسیکلت های برقی موافقت کرد اما مقرر شد جزییات این موضوع بر اساس برنامه های تهیه شده به پارلمان شهری ارائه گردد اما شهردار بر خلاف این امر عمل کرده است .

در حال حاضر با خبر شدیم که شهرداری مناقصه مربوط به خرید دوچرخه ها را بدون اطلاع شورای شهر برگزار کرده که به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد .

باید یادآور شوم که خرید دوچرخه با توجه به وضعیت مالی فعلی شهرداری اراک اصلا اولویت ندارد ، حال تنها اگر در آمدهای شهری افزایش یابد می توان در این مهم تصمیم گیری کرد .

مهندس رشیدی عضو شورای شهر در صحن علنی شورا بیان کرد : خرید دوچرخه نباید در اولویت شهرداری باشد .

خرید دوچرخه با توجه به اینکه 5 مخالف داشت به تصویب رسید .

وقتی شهرداری برای پرداخت حقوق پرسنل وام می گیرد خرید دوچرخه از بودجه شهرداری توجیه ندارد . زمانی باید به فکر خرید دوچرخه باشیم که حقوق پرسنل پرداخت شود و بعد بیاییم برنامه ریزی کنیم در این زمینه .

 

اگر قرار باشد دوچرخه خریداری شود باید از دوچرخه فروشان اراک خریداری شود و گردش مالی ناشی از خرید دوچرخه باید در اراک انجام شود .

مرادی در صحن علنی شورای کلانشهر اراک بیان داشت : زمین خریداری شده فعلی مناسب آرامستان نیست و بهترین نقطه شهر از نر آب و هوایی به آرامستان تبدیل شده است .

به گزارش اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک علیرضا مرادی در صحن علنی در خصوص زمینهای خریداری شده در ادامه زمینهای آرامستان بیان کرد : زمینهای مذکور صرفا نباید کارآیی فعلی را داشته باشد شهرداری می تواند بهترین استفاده را از فضای مذکور جهت احداث پارک و فضاهای اینچنینی مبدل نماید .

وی ادامه داد : متاسفانه بدون کارشناسی لازم و مکان یابی سنوات گذشته شهرداری بهترین نقطه شهری از نظر آب و هوایی را به آرامستان اختصاص داده است .

وجود آرامستان در مکان فوق بعضا باعث بوجود آمدن ترافیک می شود و وقت زیادی از شهروندان مخصوصا در روزهای پنج شنبه می شود و انتقال آرامستان به بیرون از شهر می تواند به بهبود ترافیک کمک نماید و ما آمادگی این را داریم که به مکانهایی نظیر مشهد میقان و حوالی آن به لحاظ فضای معنوی و ترویج مکانی جهت نوریسم آرامستان را منتقل نماییم .

مرادی در بخشی دیگر از صحبت های خود از شهردار درخواست کرد نسبت به تعیین و تکلیف حسابهای مرتبط با شهرداری ، سازمانهای تابعه و مناطق اقدام لازم را انجام و نتیجه را به کمیسیون بودجه اعلام نمایند .

رحمتی عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در صحن علنی بیان کرد :

اولین قدم در راستای تحقق شهر انسان محور برخورداری از زیر ساخت های لازم برای پیاده روی و دوچرخه سواری ایمن است .

به گزارش اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک رحمتی در خصوص مسیر دوچرخه سواری و مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر اراک بیان داشت : در راستای تحقق مسیر دوچرخه سواری مناسب باید زیر ساخت های لازم فراهم گردد ، از سوی دیگر شهرداری نیز با دایر کردن ایستگاه های امکان اشتراک گذاری دوچرخه را در شهر فراهم نماید در حال حاضر متاسفانه از کل مسیر دوچرخه سواری فعلی که 10 کیلومتر تعریف شده متاسفانه با روندی کند تنها 2 کیلومتر آن انجام شده است .

وی همچنین در خصوص خرید دوچرخه بیان داشت : در خرید دوچرخه جهت ارائه به شهروندان باید بحث حمایت از کالاهای ایرانی در نظر گرفته شود .

وی در بخشی دیگر نیز بیان داشت : در حوزه زیبا سازی شب عید شهرداری کارهایی را از طریق پیمانکار با فورس انجام داد ولی متاسفانه تا این لحظه پیمانکاران مربوطه پولی دریافت ننموده اند .

طوفان محمدی در صحن علنی شورای کلانشهر اراک بیان داشت :

مسئله فرهنگ سازی در اراک باید جدی گرفته شود .

خرید و تجهیز سازمان آتش نشانی باید از اولویت کارهای شهرداری قرار گیرد .

به گزارش اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک طوفان محمدی در صحن علنی شورا در خصوص شهر یادگیرنده بیان داشت : در شهر اراک دو مورد بصورت ویژه فرهنگ سازی شود .

مسئله اول بحث فرهنگ سازی پسماند از مبدا بوده و مسئله دوم راهنمایی رانندگی است و باید جوری فرهنگ رانندگی را جا بیاندازیم که آرامش را در رانندگی داشته باشیم .

 

ایشان در بخشی دیگر از صحبت هایش به تدوین آئین نامه ای جهت تبلیغات اشاره کرد و بیان داشت : سیما منظر باید آئین نامه ای مدون و برنامه ریزی شده تدوین نماید و همچنین می بایست بسته های تشویقی را برای مشارکت مردمی جهت زیبا سازی شهر در نظر بگیرد .

محمدی در ارائه گزازش بازدید میدانی از شرکت ماگیروس در خصوص خرید نردبان 68 متری نیز بیان کرد : سازمان آتش نشانی نیاز به یک سری تجهیزان دارد تا بتواند در مواجه با خطرات احتمالی و اطفا حریق بهترین واکنش را نشان دهد و یکی از این ملزومات تهیه نردبان 68 متری می باشد .

وی در ادامه افزود : با توجه به حساسیت شورا و شهرداری نسبت به تهیه تجهیزات ایمنی لازم برای سازمان آتش نشانی به اتفاق اعضا از شرکت ماگیروس بازدیدی را به عمل آوردیم که در ضمن بازدید میدانی ، کارشناس شرکت مذکور از خصوصیات و کارکرد سیستم نردبان 68 متری برای اعضا توضیحات لازم را ارائه نموده و امیدواریم که با جمیع جهات و بررسی دقیق کارشناسانه با خرید این نردبان بتوانیم کمک شایانی را جهت تجهیز نمودن بهتر آتش نشانی نماییم .

محمدی در بخش پایانی صحبت هایش در خصوص مکان فعلی سازمان آرامستان نیز بیان داشت : مکان یابی فعلی آرامستان علمی نبوده و باید بصورت کارشناسی شده و علمی به این موضوع نگاه کرد چرا که برای پیاده سازی و اجرای آرامستان هر تصمیمی که الان گرفته شود و بدون پژوهش باشد ممکن است بعدها بگویند اشتباه بزرگی در بحث مکانیابی صورت گرفته است و آرامستان فعلی در جهت باد غالب قرار دارد .

از هدر رفت آب و اتلاف انرژی جلوگیری شود

دکتر کاوه فلک افلاکی در صحن رسمی شورای شهر گفت : با توجه به اینکه در برخی از شهرها آب و برق جیره بندی شده است و با توجه به قرار گرفتن در فصل گرما انتظار می رود شهرداری در مصرف آب و برق دقت بیشتری داشته باشد تا از هدر رفت آب و اتلاف انرژی جلوگیری شود .

حامد آجرلو دیگر عضو شورا نیز در این خصوص گفت : گاها دیده می شود آبیاری فضای سبز در ساعات ظهر و گرم روز انجام می شود که این امر باعث هدر رفت آب می شود انتظار می رود شهرداری در این خصوص به نیروها تذکر دهد .

رضایی عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در صحن علنی بیان کرد : نبود اعضای شورای شهر در شورای استان یک خلا قانونی محسوب می شود .

بحران کمبود آب جدی است .

به گزارش اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک رضایی عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در حاشیه برگزاری صحن علنی شورا در ابتدا بیان داشت : در شورای استان اتفاقاتی افتاد که متاسفانه در حال حاضر عضوی از شورای شهر در آن حضور ندارند و این بثورت یک خلا قانونی است و در حال حاضر شورای شهر باید یک نماینده در شورای استان داشته باشد .

وی در بخش دوم صحبت خود در صحن علنی به بحران آب و خطر آن اشاره کرد : بحران کمبود آب بسیار جدی است ، سازمان آب درخصوص آب شرب مناطقی از شهر بایستی اقدام جدی کرده و آب را بصورت تصفیه شده در اختیار شهروندان از جمله ساکنین شهر صنعتی قرار دهد و همچنین شهرداری و سازمانآب باید تعاملات ویژه ای را جهت حل مشکل کمبود آب با یکدیگر داشته باشند .

 

وی همچنین خواستار تعامل شهرداری با جهاد کشاورزی جهت آبیاری نوین شده و بیان داشت شهرداری از لحاظ مالی جوابگو نیست و جهاد کشاورزی هم در راستای کمک به شهرداری جهت سیستم آباری نوین کمک نماید .

رضایی در بخش دیگری از صحبت هایش در خصوص آرامستان نیر بیان داشت : مکان یابی فعلی آرامستان پایه علمی ندارد و باید مکان یابی جدید بر اساس یک رویکرد پژوهشی انجام شود .

ایشان در ادامه گفت : در بحث خرید یک دستگاه لودر جهت دفع پسماند ما باید از تولیدات خودمان استفاده نماییم و شرکت هپکو که شرکت معتبر هست باید حمایت شود و هر گونه خرید و سفارش ما باید از طریق آن شرکت صورت بگیرد.

رضایی ادامه داد : در سال 88 شرکت هلیکو که مشابه اسم هپکو هست وارد بازار رقابت شده و این شباهت اسم بعضا مشکلاتی را برای کارخانه هپکو بوجود آورده است و من دوست دارم این نوع وسیله از شرکت هپکو خریداری شود.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
چهارشنبه 21 آذر 1397.
شمسی:
الأربعاء 4 ربيع ثاني 1440.
قمری:
Dec 12 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز6
دیروز27
این هفته72
این ماه407
مجموع86724

آی پی بازدیدکنندگان : 54.167.15.6
Unknown ? Unknown Wed 12 Dec 2018 06:08

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group