اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

‍‍ ‍‍ دکترکاوه فلک افلاکی رئیس شورای شهر اراک: مشکل تاخیر در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری حل شود/ برای نظارت بهتر می بایستی بازدیدهای به صورت سرزده باشد/مطالبات رسانه ها و نشریات با سرعت بیشتری پرداخت شود

 

 

 رئیس شورای شهر اراک گفت: برای نظارت بهتر و شناسایی کاستی ها می بایستی بازدیدهای به صورت سرزده و نه از پیش تعیین شده از محل کشتارگاه اراک را داشت.

 رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک امروز شنبه ۱۰ آذر ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سید حسن مدرس و روز مجلس و همچنین تبریک به مناسبت روز جهانی معلولان و فرا رسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو و تبریک این روز به دانشجویان سراسر کشور به ویژه اراک گفت: تهیه و خرید زباله سوز بیمارستانی وظیفه دانشگاه علوم پزشکی می باشد که می بایستی برای حفظ حقوق شهروندان و کاهش مخاطرات و آسیب ها در این حوزه از این نهاد بخواهیم هرچه زودتر در راستای رعایت حقوق شهروندان به وظیفه خود در این زمینه عمل کند.

 دکتر کاوه فلک افلاکی افزود: می بایستی مشکل پرداخت به موقع حقوق کارکنان و پرسنل شهرداری هر چه زودتر حل شود چرا که شهرداری در حال حاضر بیشتر از آنکه به مسائل جاری بپردازد تمام فکر و تمرکزش درگیر حقوق پرسنل می باشد.

???? وی درحضور مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی عنوان کرد: رشته دامپزشکی صرفاً به معنای درمان یک بیماری در دام نیست بلکه این رشته نقش موثر در بهداشت عمومی و اهمیت تغذیه را دارد و در فقدان دامپزشکی بدون شک بخشی از سلامت جامعه به خطر خواهد افتاد.

 فلک افلاکی با اشاره به اینکه رعایت بهداشت در اماکنی مانند کشتارگاه ها بسیار با اهمیت می باشد تصریح کرد: برای نظارت بهتر و شناسایی کاستی ها می بایستی بازدیدهای به صورت سرزده و نه از پیش تعیین شده از محل کشتارگاه اراک را داشت.

 وی گفت: باید برای مردم فرهنگسازی شود تا از خرید گوشت های فاقد مهر تایید دامپزشکی خودداری کنند

 رئیس شورای شهر اراک در پرسشی از شانقی مدیرکل دامپزشکی گفت: دامپزشکی وظیفه‌ای در قبال تزریق واکسن به سگ‌های بلاصاحب ندارد ولی به عنوان همکار با شهرداری در ساماندهی این سگ‌ها می تواند همکاری داشته باشد؛ آیا تا کنون نظارت بهداشتی و کارشناسی بر فرایند جمع آوری و عقیم سازی این حیوانان وجود داشته است؟

 وی در پرسشی دیگر افزود: در حال حاضر وضعیت کشتارگاه های غیر مجاز چگونه است و آیا اماکنی تحت عنوان کشتارگاه غیر مجاز در سطح استان بویژه اراک شناسایی و برخورد شده است یا خیر؟

 فلک افلاکی همچنین در پرسشی از آقای شالی بگ سرپرست شهرداری اراک خواستار توضیحاتی در خصوص صدور فراکارت شهروندی و پیگیری و تکمیل تصفیه خانه کشتارگاه اراک و سرعت در پرداخت مطالبات رسانه ها و نشریات شد

 رئیس شورای شهر اراک در پایان از حضور دکتر شانقى رييس سازمان دامپزشكى استان جهت حضور در صحن علنی شورا و شفاف سازی و ارائه توضیحات در خصوص نظارت کامل بر رعايت موارد بهداشتى در كشتارگاه برای اطمینان اعضای شورای شهر و شهروندان تشکر کرد.

 

‍‍ ‍‍ علیرضا مرادی عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک:

 نظارت روی مسائل گسترده تر شود/ دانشگاه علوم پزشکی به تعهدات خود در قبال زباله سوز پایبند نبوده است

 علیرضا مرادی عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک امروز شنبه ۱۰ آذر گفت : قبل از حضور سرمایه گذار و هر فرد دیگر در صحن علنی شورا رئیس کمیسیون مربوطه می بایست در کارگروه پیشنهاد سرمایه گذار را بررسی و سپس در کمیسیون مربوطه مطرح و در نهایت جهت تصمیم گیری نهایی به صحن علنی دعوت شود و نمی بایستی شخصی به یکباره به صحن علنی دعوت شود.

 وی افزود: در موضوع تهیه زباله سوز عفونی تا کنون دانشگاه علوم پزشکی به تعهدات خود در قبال آن پایبند نبوده و تضمینی نیست در آینده نیز به آن تعهد داشته باشد.

 مرادی گفت: بحث زباله سوز مهم بوده چرا که بر سلامت مردم تاثیر مستقیم دار د و دانشگاه علوم پزشکی می بایست پیگیر تهیه آن شود و اگر لازم است از بخش خصوصی نیز بهره گرفته شود چرا که شهرداری نه توان و نه اجازه هزینه کرد در این خصوص را دارد و در صورت کوتاهی در مورد آن می بایستی از مراجع قانونی پیگیری کرد.

 این عضو شورای شهر اراک همچنین در خصوص کشتارگاه اراک در حضور شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: در مورد موضوع کشتارگاه به هیچ وجه دنبال مقصر نیستیم بلکه دنبال راهکاری برای رفع کاستی و کمبود ها با همکاری دستگاه ها ی مربوطه هستیم.

 وی با اشاره به اینکه دنبال نظارت موثر هستیم گفت: حمل گوشت گرم نمی بایستی صورت گیرد که این امر متاسفانه در حال حاضر انجام میشود و همپنین حمل گوشت آلوده و غیر بهداشتی نیز هیچ عذری نمی پذیرد و چه کسی پاسخگو می باشد؟

 علیرضا مرادی پس از ارائه چند عکس از وضعیت کشتارگاه اراک گفت : رعایت اصول بهداشتی صنعتی و سنتی نمی شناسد گرچه ممکن است در روش های صنعتی کمی موثر باشد اما رعایت بهداشت در همه حال ضروری است و در کشتارگاه اراک بایستی نظارت روی مسائل گسترده تر شود.

 وی در پایان با اشاره به اینکه بازدید هایی که با هماهنگی قبلی صورت می گیرد نتیجه بخش نیست گفت: پیشنهاد من تعامل و همکاری بین شهرداری اداره کل دامپزشکی و اتحادیه می باشد و طی گزارشی که امروز از وضعیت کشتارگاه گرفتیم به شدت تغییرات حاصل شده است.

 

‍‍ ‍‍ طوفان محمدی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اراک

 از ابتدای شورای پنجم پیگیر رفع مشکلات کشتارگاه اراک بودیم/ خروج گوشت های آلوده و توزیع در بازار مصرف صحت ندارد

 محمدی گفت: بحث خروج گوشت های آلوده و توزیع در بازار مصرف، صحت ندارد و طبق بازدیدهایی صورت گرفت متوجه شدیم نظارت های لازم توسط دامپزشکی انجام می شود.

 طوفان محمدی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر اراک امروز شنبه ۱۰ آذر ضمن گرامیداشت روز مجلس گفت: متاسفانه تعلل در اقدام برای خرید دستگاه زباله سوز موجب روبرو شدن با نوسانات ارزی و در نتیجه افزایش قیمت خرید این دستگاه شده است که در حال حاضر با بودجه فعلی امکان خرید آن فراهم نمی باشد و می بایستی برای خرید این دستگاه از محل کمک های دولتی اقدام شود چرا که خرید زباله سوز بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است.

 وی افزود: شورای اسلامی کلانشهر اراک در راستای رعایت حقوق شهروندان و تسریع در خرید این زباله سوز اقدام کرده بود اما این مساله نمی تواند از مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی در قبال این مساله بکاهد.

 محمدی تصریح کرد در حال حاضر زباله های بیمارستانی طی فرآیندی در مرکز سایت پسماند مدفون می شود اما بهتر است برای کاهش مخاطرات از دستگاه زباله سوز استفاده شود.

 رئیس کمسیون خدمات شهری همچنین در خصوص کشتارگاه اراک در حضور شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: رفع مشکلات کشتارگاه دام اراک از اولین جلسه کمیسیون در شورای پنجم مورد تاکید بوده است .

 وی گفت: اینکه برخی افراد بحث خروج گوشت های آلوده و توزیع در بازار مصرف را مطرح می کنند ، صحت ندارد و طبق بازدیدهایی صورت گرفت متوجه شدیم نظارت های لازم توسط دامپزشکی انجام می شود.

 محمدی تصریح کرد: در 15 ماه گذشته بنده و دیگر اعضای شورا بازدیدهای متعددی از کشتارگاه دام اراک داشته ایم و مصوباتی هم برای رفع مشکلات موجود اتخاذ شده است و همچنین در دو هفته گذشته به همراه دیگر مسئولان مربوطه چندین بازدید از روند کشتار دام در این مکان داشته ایم، و مشکلی در ارتباط با خروج گوشت آلوده دیده نشده است.

 رئیس کمیسیون خدمات شهری گفت:قرار بود تا پایان شهریورماه امسال، اقدامات لازم برای ساماندهی تصفیه خانه، ابنیه، جداسازی سالن های کشتار و محوطه بیرونی و... انجام شود که متاسفانه شهرداری در این خصوص تعلل داشته و اقدامات طبق انتظار نبوده است.

 او گفت: مشکل اصلی کشتارگاه اراک، سنتی بودن است و باید برای احداث یک کشتارگاه صنعتی با جذب سرمایه گذار سریع تر اقدام شود.

 وی همچنین با انتقاد به نحوه افتتاح پارک بانوان گفت: پارک بانوان با عجله ای زیادی افتتاح شد در حالی که شرایط برای افتتاح را نداشت که اعتراض خود را به شهردار وقت رساندیم اما رسیدگی نشد و پارک‌بانوان بدون هدف اصلی اش افتتاح شد

 محمدی گفت: معتقدم ادامه پارک بانوان با روند فعلی اشتباه است و می بایستی تا تکمیل آن بسته شود چراکه یک پروژه نیمه کاره را افتتاح کرده اند.

 

‍‍ ‍‍ پیمان رشیدی رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای شهر:

 گزارشی از چگونگی تحویل و تحول اخیر ارائه شود/شهرداری در خصوص مطالبات شهروندان دقت بیشتری داشته باشد

 پیمان رشیدی گفت: در یک سال اخیر در خصوص موارد متعددی تذکر و پیگیری کردم اما نتیجه مطلوب حاصل نشده است و می بایستی شهرداری در خصوص مطالبات شهروندان دقت بیشتری داشته باشد.

 پیمان رشیدی رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی کلانشهر اراک امروز شنبه ۱۰ آذر گفت: باید بدانیم شهرداری تاکنون در سال ۹۷ چه میزان درآمد داشته و گزارشی از چگونگی تحویل و تحول اخیر نیز ارائه شود.

 رشیدی افزود : اقداماتی که شهرداری می‌خواهد انجام دهد می بایستی بر مبنای بودجه مصوب باشد اما بعضی موارد را شهرداری می تواند تسهیل کند مانند انتقال بازار روز جنب بازارچه الغدیر که بارها در این خصوص تذکر داده ام اما نتیجه ای حاصل نشده است.

 وی گفت: در یک سال اخیر در خصوص موارد متعددی تذکر و پیگیری کردم اما نتیجه مطلوب حاصل نشده است و می بایستی شهرداری در خصوص مطالبات شهروندان دقت بیشتری داشته باشد.

 

‍‍ ‍‍ ایرج رضایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک:

 کمیته املاک و مستغلات تشکیل می شود

 ایرج رضایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر اراک امروز شنبه ۱۰ آذر گفت : در خصوص کشتارگاه مشکل اصلی عدم وجود کشتارگاه صنعتی دام است که این مورد از طرف دولت و نمایندگان مجلس حمایت نمی شود چرا که می‌بایست دولت با آوردن سرمایه گذار بخش خصوصی این مشکل را برطرف سازد.

 وی افزود: اگر این امر صورت گرفته بود استان مرکزی نیز مانند استان های دیگر دارای کشتارگاه صنعتی بود .

 رضایی گفت:دام پزشکان ایثار می‌کنند چرا که در مواجهه با دام ها ممکن است انواع و اقسام بیماری های مشترک بین انسان و دام را دریافت کنند و با مشکلات روبرو شوند.

 ایرج رضایی افزود: کشتارگاه اراک صنعتی نیست ول در حال حاضر بخشی از نیازهای استان را تامین می کند که نیاز هست ابنیه نیمه کاره آن تکمیل شود .

 وی در پرسشی از مدیرکل دامپزشکی گف: چند درصد امکان دارد گوشت آلوده به دست مردم برسد و آیا امکان دارد دامی که از قبلا کشتار شده به کشتارگاه وارد شود و آیا نظارتی از سردخانه ها و اماکن کشتار گاه به صورت اتفاقی صورت میگیرد یا خیر؟

 رضایی گفت : با توجه به اینکه ممیزی املاک به عهده شهرداری است ودر سنوات گذشته به درستی انجام نگرفته است. و اینکه تملک املاک و تهاترها روند سیستمی ندارد در سال های اخیر این فرآیند به صورت دستی انجام شده و گاها بازرسی و حراست هم از فرآیند آن دور زده شده اند بنابراین مقرر شد یک کمیته املاک و مستغلات جهت بررسی بیشتر و نحوه بررسی فرآیند ها و جایگزینی سیستمی آن تشکیل شود و طی این کمیته املاک و مستغلات شهرداری شناسنامه دار می شود.

 رضایی در بخش دیگری از سخنانش به نبود بنزین سوپر و عدم استفاده از بنزین یورو ۴ و استفاده از مازوت اشاره و خواستار رفع آن شد.

 

‍‍ ‍‍ حامد آجرلو عضو شورای شهر اراک:

 مشکلات معابر شهری برطرف شود

آجرلو گفت: با هر بارش در سطح شهر اراک به دلیل مشکلات زیرساختی ما متاسفانه شاهد آبگرفتگی معابر مختلف هستیم و این معضل برای شهروندان مشکلاتی فراهم می کند که لازم است در این خصوص اقدامات لازم صورت گیرد.

حامد آجرلو عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک امروز شنبه ۱۰ آذر گفت:در حال حاضر شهر اراک دارای یکسری معضلات عدیده ای است که همواره شهروندان را با مشکل روبرو کرده است که جا دارد سرپرست شهرداری نسبت به رفع آنها بصورت جدی و فوری اقدام نماید .

 وی گفت: سرپناههای ایستگاه اتوبوس شهری در شهر از وضعیت مطلوبی برخوردار نبوده و ایستگاه های جدید نیز بصورت نیمه کاره رها شده و باید پیگیری شود تا این موضوع حل شود .

وی همچنین در ادامه از وضعیت بد معابر شهری در زمان بارندگی ها گفت : با هر بار بارش در سطح شهر اراک به دلیل مشکلات زیرساختی ما متاسفانه شاهد آبگرفتگی معابر مختلف هستیم و این معضل برای شهروندان مشکلاتی فراهم می کند که لازم است در این خصوص اقدامات لازم صورت گیرد.

وی در پایان از شهردار در خصوص تامین آسفالت و قیر و نحوه توزیع آن بین مناطق سوال کرد و گفت: وضعیت فعلی پیاده روها و معابر در سطح شهر نسبتا خوب نبوده و باید تدابیر لازم جهت تامین آسفالت و ترمیم معابر دیده شود.

 

‍‍ ‍‍ علی محصولی عضو شورای شهر اراک:

 اجرای کف فرش پارک ها دارای کیفیت مطلوب نیست

 محصولی گفت: اجرای کف فرش پارک ها دارای کیفیت مطلوب نبوده و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی شاهد آن هستیم که از هم جدا شده و خراب شده است

 علی محصولی عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک امروز شنبه ۱۰ آذر گفت : طی بازدیدی که از سازمان آرامستان داشتم متوجه شدم زمین مجاور آرامستان هنوز به ظرفیت فعلی اضافه نشده است چرا که اذعان شد مشکلات حقوقی در این زمینه وجود دارد که باید هرچه سریعتر رفع شود.

 محصولی گفت : اضافه شدن این زمین به ظرفیت فعلی آرامستان از ضروریات است چراکه اگر با حادثه ای روبرو شویم چگونه می‌خواهیم باکمبود ظرفیت مقابله کنیم .

 وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت : اجرای کف فرش پارک ها دارای کیفیت مطلوب نبوده و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی شاهد آن هستیم که از هم جدا و خراب شده است

 

‍‍ ‍‍ محمدحسین فدایی رئیس کمیسیون عمران:

 برخی مشکلات شهرداری نیازی به منابع ندارند

 فدایی گفت: بسیاری از مشکلات شهرداری با مدیریت صحیح رفع می شود و نیازی به وجود منابع ندارند که می بایستی روی این موضوعات که کم هم نیستند وقت گذاشته شود.

 رئیس کمیسیون عمران گفت: مشکلات در شهرداری بسیار و منابع و امکانات به تناسب کم می باشد و در شرایط فعلی اساساً مدیریت مهم تر از وجود منابع است.

 فدایی افزود: در بحث مدیریت مواردی وجود دارد که احتیاج به منابع نیست و این موارد کم نیست و می بایستی وقت بیشتری گذاشته شود چرا که بسیاری از مشکلات ما با مدیریت حل می شود.

 

‍‍ ‍‍ فرزانه رحمتی دبیر شورای شهر اراک:

 زیرسازی کف فرش معابر کیفیت لازم و مطلوب را ندارد/عزمی در خصوص واگذاری کشتارگاه به بخش خصوصی وجود ندارد/

 رحمتی گفت: بیش از یک سال است که بحث تکمیل تصفیه خانه و سپس واگذاری کشتارگاه به بخش خصوصی مطرح است ولی عزمی در مدیریت شهرداری دیده نشده است.

 فرزانه رحمتی دبیر شورای اسلامی کلانشهر اراک امروز شنبه ۱۰ آذر در حضور شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: طی بازدید های به عمل آمده از کشتارگاه بحث اصلی عدم تکمیل ابنیه نیمه کاره تصفیه خانه هست که شهرداری موظف به تکمیل آن بوده است.

 وی افزود: در بحث تکمیل تصفیه خانه اعتبار لازم بین یک تا دو میلیارد تومان بوده است که در قبال سلامت شهروندان مبلغی نمی باشد که می بایستی هرچه سریعتر نسبت به تکمیل آن اقدام شود.

 رحمتی گفت: مدیران شهرداری می بایستی پاسخگو باشند که چرا موضوع به این مهمی برایشان بی اهمیت است چرا که شهروندان به اشکال مختلف مبالغی تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده و عوراض را پرداخت می‌کنند که در قبال آن انتظار دریافت خدمات به نحو مطلوب می باشد.

 عضو هیات رئیسه شورای شهر اراک گفت: بیش از یک سال است که بحث تکمیل تصفیه خانه و سپس واگذاری کشتارگاه به بخش خصوصی مطرح است ولی عزمی در مدیریت شهرداری دیده نشده است.

 رحمتی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهروندان طی گزارش‌هایی اعلام نمودند وضع کف فرش ها در معابر، کوچه ها و پیاده رو ها نامطلوب است به طوری که در اجرای کف فرش, سر کوچه ها و معابر اصلی دقت ویژه ای صورت می گیرد ولی حدفاصل بین کوچه ها و گذرها خیلی سطحی و بی کیفیت انجام می‌شود .

 دبیر شورای شهر اراک افزود: زیرسازی کف فرش معابر کیفیت لازم و مطلوب را ندارد و در بازه زمانی کوتاه از بین میروند.

 وی در خصوص پارک بانوان گفت: تاجران شهردار وقت با توجه به اینکه در روزهای پایانی حضورش در شهرداری اراک به سر می برد اقدام به افتتاح عجولانه این پارک به صورت ناتمام نمود لذا در زمان افتتاح رأسا تصمیم گرفت تا دو هفته این پارک برای بازدید خانواده ها باز باشد. با توجه به اتمام زمان دو هفته ای و نیز مدت زمان حداقل یک ماه برای اتمام پارک بهتر است تمرکز بر تکمیل پارک صورت گرفته و سپس در جهت اهداف احداث پارک بانوان برنامه ریزی شود.

 

‍‍ ‍‍ دام آلوده از کشتارگاه اراک وارد چرخه مصرف نشده است

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: هیچ دام آلوده ای از کشتارگاه اراک وارد چرخه مصرف نشده و نظارت جدی در این راستا انجام می شود.

 «محسن شانقی» عصر شنبه در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک، افزود: 19 هزار و 200 راس گوسفند، 36 هزار و 250 راس بز و هفت هزار و 700 راس گاو در کشتارگاه اراک امسال کشتار شده است.

وی بیان کرد: روزانه به طور میانگین 250 راس گوسفند و بز و 35 راس گاو در کشتارگاه اراک کشتار می شود.

 مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی ادامه داد: 107 لاشه گوسفند و بز و 119 لاشه گاو امسال در کشتارگاه اراک به دلیل آلوده بودن ضبط شده است.
شانقی اظهار داشت: کشتارگاه اراک در سال 1363 راه اندازی شده و ساختار آن سنتی و قدیمی است و برای بهبود شاخص های این مکان باید اقدام های موثری صورت گیرد.

 وی عنوان کرد: مدیریت کشتارگاه اراک با شهرداری و نظارت و بازرسی کشتارها برعهده دامپزشکی است.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی افزود: تمام کشتارها در این مکان در همه مراحل توسط ناظران این نهاد و ناظران بخش خصوصی نظارت می شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
چهارشنبه 21 آذر 1397.
شمسی:
الأربعاء 4 ربيع ثاني 1440.
قمری:
Dec 12 2018.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز6
دیروز27
این هفته72
این ماه407
مجموع86724

آی پی بازدیدکنندگان : 54.167.15.6
Unknown ? Unknown Wed 12 Dec 2018 05:49

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group