اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مناسبت ها

مصوبات

رسانه شورا

تبلیغات

اوقات شرعی

پیوندها


 

دكتر فلك افلاكى، رئيس شوراي اسلامي کلانشهر اراک : بهره بردارى ودسترسى شهروندان به سامانه شفاف سازى شهردارى اراك قدمى بزرگ در راه بازسازى اعتماد شهروندان به شهردارى و شوراى شهر خواهد بود كه هدفى جز خدمت صادقانه به مردم شهرشان ندارند

 

 

 

دكتر فلك افلاكى، رئيس شوراي اسلامي کلانشهر اراک :

بهره بردارى ودسترسى شهروندان به سامانه شفاف سازى شهردارى اراك قدمى بزرگ در راه بازسازى اعتماد شهروندان به شهردارى و شوراى شهر خواهد بود كه هدفى جز خدمت صادقانه به مردم شهرشان ندارند

کاوه فلک افلاکی رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک  در صحن رسمی شورای شهر ضمن گرامی داشت ایام ماه مبارک رمضان با اشاره به مناسبت هاى اين هفته  گفت: لغو امتیاز تنباکو به فتوای میرزا حسن شیرازی در سال ۱٢٧۰ هجری نقش و جایگاه مهم روحانیت شیعه در حفظ استقلال این کشور و مبارزه با استعمار را نشان می دهد

دکتر فلک افلاکی افزود: ٢۵ اردیبهشت ماه روز پاسداشت زبان فارسی و روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی است. تقارن این دو نام گذاری در یک روز یاد آور نقش و اهمیت فردوسی در زنده نگه داشتن زبان فارسی است. امید که میراث زبان و ادب فارسی را به نیکی پاسداری کنیم و با خواندن اشعار و زندگی نامه این شاعر بزرگ درک بهتری از شرایط و روزگاری که فردوسی در آن می زیسته و خدمت بسیار بزرگی که به نگه داشت زبان و ادب فارسی کرده، پیدا کنیم.

وی ضمن اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه (س) عنوان کرد: این بانوی بزرگ تمام ثروت خود را در راه ترویج اسلام، صادقانه در اختیار پیامبر گرامی اسلام (ص) قرار دادند که سالروز این بزرگ بانوی اسلام را عرض تسلیت داریم.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک با تاکید بر ٢٨ اردیبهشت به عنوان روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی بیان کرد: در قطعنامه شماره ۵ دوازدهمین مجمع عمومی کمیته بین المللی موزه ها در سال ۱٩٧٧ روز ۱٨ مه برابر با ٢٨ اردیبهشت روز جهانی موزه ها اعلام شد. كه مصادف با هفته ميراث فرهنگى خواهد بود  موزه مکانی است که مجموعه بزرگی از آثار باستانی، صنعتی و چیز های گران بها را در آن به معرض نمایش می گذارند و یکی از اهداف موزه نگهدارى آثار گذشتگان و نمایش و انتقال آنها به آیندگان است.جاى موزه هايى بزرگ  تاريخ اراك و صنعت فرش كه در خور مركز استان مركزى ايران باشد  در اراك خالى است

همچنین دکتر فلک افلاکی در خصوص سامانه عیان شهرداری نیز گفت: ایجاد سامانه شفافیت در شهرداری قدمی است در راستای مبارزه با فساد و احترام به وقت شهروندان مى باشد

انتظار داريم  باتوجه به قول شهردار محترم شاهد راه اندازى و بهره بردارى شهروندان از سامانه شفاف سازى در شهردارى اراك  در خرداد ماه به عنوان كامل ترين و بى نقص ترين سامانه شفافيت در كشور باشيم اينكار قدمى بزرگ در راه بازسازى اعتماد شهروندان به شهردارى و شوراى شهر خواهد بود كه هدفى جز خدمت صادقانه به مردم شهر ندارند

‍ سعید نادری نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک در جلسه صحن علنی شوراء:

در خرداد ماه سال گذشته طرح اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد  به اطلاعات در شهرداری و سازمانهای تابعه را  آماده و در شورای شهر مصوب کردیم ولی از زمان ابلاغ تا کنون اتفاق خاصی در این حوزه نیفتاده است که امیدواریم با راه اندازی و شروع به کار سامانه عیان این امر مهم و کلیدی در مسیر شفافیت و ایجاد شهرداری شیشه ای  که از وعده های ما به شهروندان بود به مرحله اجراء برسد در این طرح ٩ مورد را مشخص کرده بودیم که در سامانه های شهرداری بایستی درج شود

1️⃣. بودجه سالانه

2️⃣. آخرين گزارش تفريغ بودجه

3️⃣. گزارش عملكرد سالانه

4️⃣. اهداف، وظايف، سياست ها و خط مشي ها و ساختار

5️⃣. روش ها و مراحل اتمام خدماتي كه مستقيماً به اعضاي جامعه ارائه مي دهد

6️⃣. ساز و كارهاي شكايت شهروندان از تصميمات يا اقدامات شهرداري

7️⃣. انواع اطلاعاتي كه در شهرداري نگهداری میشود مانند اطلاعات انواع قراردادها از قبیل مناقصات ،مزایدات ، ترک تشریفات ،تملکات ، سرمایه گذاریها، توافقنامه ها ، مشارکتها و همچنین طرحهای جامع و تفصیلی همراه با جزئیات کامل و تغییر کاربریها و مصوبات کمیسیون ماده 5 و کمکهای نقدی و غیر نقدی به اشخاص حقیقی و حقوقی     

8️⃣. اختيارات و وظايف ماموران ارشد شهرداري و سازمانها و شركتهاي تابعه

9️⃣. تمام ساز و كارها يا آيين نامه هايي كه به وسيله آنها اشخاص حقيقي و حقوقي و سازمان هاي غيردولتي مي توانند در اجراي اختيارات شهرداري  مشاركت داشته يا به نحو ديگري موثر واقع شوند.

همچنین از شهردار محترم تقاضا دارم که کارگروه نظارتی اجرای مصوبه فوق را که در اسفند ماه ۹۷ با ترکیب رییس کمیسیون نظارت شورا ، معاون برنامه ریزی شهردار ، مدیر حقوقی ، مدیر بازرسی ، مدیر روابط عمومی و رییس سازمان فن آوری اطلاعات شهرداری با مصوبه شورا قرار بر تشکیل آن است را هر چه سریعتر تشکیل دهند.

‍ پیشنهاد ایجاد سراهای محله ای مدرسه ای با مشارکت آموزش و پرورش و شهرداری

ایرج رضایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در جلسه صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت؛  نامه ای در این خصوص از طرف شهرداری محترم ارسال ودر کمیسیون برنامه و بودجه مطرح و موافقت مجدد صورت گرفت و به صحن ارجاع شد که انشاءا... در صحن هم موافقت شود ولی آنچه قابل توجه باید باشد این هست که ما در سال گذشته بنا به نیاز و شرایط کم برخوردار بودن خیلی از محله های شهر اراک این مصوبه را در شورای شهر گذراندیم و به هر صورت مباحثی مشخص شد این کم کاری از چه جانبی اتفاق افتاده  فلذا  بنده  از شهردار محترم میخواهم که یک پیگیری مجدانه داشته باشند و نشستی با مدیران آموزش و پرورش در این خصوص  صورت پذیردچرا که مشکلات عدیده ای در محله های مختلف وجود دارد و پتانسیل هایی خوشبختانه در آموزش و پرورش وجود دارد که ما میتوانیم از این پتانسیل ها استفاده کنیم و خیلی از مشکلات شهر مرتفع بشود علی الخصوص الان که به ایام تابستان نزدیک میشویم بیش از چهار ماه حداقل زمانی هست که مدارس تعطیل و عملا آن امکانات بلا استفاده است که مهمترین آن امکانات محیطی است و  به نوعی در واقع بهتر است مجموعه  شهرداری و آموزش و پرورش در این حوزه منجر به ارائه خدمات بیشتر  به شهروندان بشود و بنده استدعا دارم نسبت به این حوزه اهتمام بیشتری عنایت شود .

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ،حقوقی و املاک در خصوص تملکات شهرداری نیز در اظهارات دیگری افزود : ما برای اینکه خللی در انجام روند تملکات شهرداری پیش نیاید و احیانا کسانی که آشنایی کمتری دارند یا افراد سفارش دهنده کمتری دارند مورد آسیب قرار نگیرند مقرر کردیم اولویت های تملکی را سالانه از مناطق بگیریم و مناطق بر اساس اولویت خود این اولویت بندی را داخل یک جدول مشخصی معین نمایند  و این اولویت ها در کمیته تمکلات شهرداری اراک و حوزه املاک مشخص شودو در قالب یک جدولی همراه با نامدار شدن و مبالغشان کاملا مشخص گردد و به شورا و کمیسیون برنامه بودجه ابلاغ بشود . متاسفانه آنچه که ارسال شده بود مرتب و مشخص نشده و به صورت نامه های دست نوشته شده مناطق عینا ارسال داده شده بودند که مقررشد واحد محترم اداره  املاک این مهم  و اولویتها را بر اساس آن مبالغ تملکی مشخص و به شورا جهت تصویب به ارسال نمایند. 

رييس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اراک گفت:

تدوين منشور توسعه فرهنگی شهر اراک در دستور كار كميسيون قرار دارد .

مرتضی سورانه در صحن علنی شوراء ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اراک از ابتدای شورای پنجم تا پایان سال ۹۷ بیان کرد: در بازه زمانی مذکور ۶۱ جلسه شامل ۲۰۰ ساعت کار کمیسیون و هزار و ۶۵۰ نفرساعت حضور اعضا برگزار، ۱۹۷ مصوبه تصویب و ۱۱۶ نامه قرائت شده است .

وی با بیان اقدامات صورت گرفته در سال گذشته، در خصوص برنامه های سال ۹۸ گفت: در سال ۹۸ تدوین منشور توسعه فرهنگی شهر اراک جهت ایجاد فرهنگسرا، سرای محله و خانه فرهنگ، ایجاد تالار گفت و گو، تدوین آیین نامه جهت حمایت از اهالی فرهنگ و هنر در حوزه نشر و چاپ مدنظر است .

 سورانه تدوین منشور توسعه اجتماعی شهر اراک، تدوین راهکار حفظ سرمایه های اجتماعی، تدوین طرح جامع ورزش اراک جهت توسعه ورزش همگانی، استفاده کامل از ظرفیت ورزشی شهر، احیا و توسعه فعالیت های ورزشی شهرداری و تنظیم راهبردهای توسعه گردشگری و اراک گردی را از دیگر برنامه های مدنظر کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای شهرر اراک در سال ۹۸ بیان کرد .

وی افزود : برداشت ۳۷۵ میلیون ریال از محل ماده یک وظیفه خدمات اداری ردیف ۱۰۳۱۱ بودجه مصوب سال ۹۸ شهرداری برای ۲۵ نفر از پرسنل رسمی و پیمانی و قرارداد مستقیم جهت ارج نهادن به زحمات پرسنل در ستاد استقبال از بهار، پرداخت ۴۰۰ میلیون ریال از محل ماده ۱۷ ردیف ۲۰۴۱۷۰۲ بودجه مصوب سال ۹۸ شهرداری به مدال آوران رقابت های پاراآسیایی (طلا ۱۵۰ میلیون ریال و نقره ۱۰۰ میلیون ریال)  و مساعدت مالی به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از محل ۲۰۴۱۷۰۲ به ستاد برگزاری اردوهای راهیان نور نوروز به تصویب اعضای شورای شهر اراک رسید .

 رئیس کمیسیون خدمات شهری، ٢۱ اردیبهشت ماه ٩٨ ، در صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک بیان نمود : در رابطه با آرامستان در حال حاضر مسئله مهمی که هست الان ٣٢ هکتار زمین کنار آرامستان قبلی تصرف کردیم و و تا حل شدن مشكلات حقوقي ان همزمان با مصوبه شوراي تامين شهرستان كه در اخرين جلسه اسفند ماه برگزار شد مقرر شد چند قطعه از زمين فوق الذكر اماده شود .

در ادامه وی افزود : در حال حاضر چند قطعه محدود فقط داريم.

طوفان محمدی اضافه کرد : در ایام عید قرار شد که این موضوع اجرایی شود ولی بخاطر مسئله سیل و مسائلی که در ایام عید داشتیم توجه نشد ولی این یک مسئله مهمی هست و در خصوص این ٣٢ هکتار به ما اجازه دادند تا بخواهد مراحل قانونی آن حل شود ما بتوانیم چند قطعه از آن را استفاده کنیم و این مسئله جدی است و از شهردار میخواهیم که این موضوع را تعیین تکلیف نماید چون ما ٣٢ هکتار داریم و از نظر مشاور هم روی این زمین دارد کار میشود که طرح جامع آرامستان را به ما بدهند ولی تا این مهلت باید فعلا برای رفع بحران چند قطعه را آماده کنند .

در حيطه كشتارگاه هم بايد قرارداد پيمانكار كه مراحل اخر ان مي باشد تعيين و تكليف شود. از شهردار محترم تقاضل مي كنم هر چه زودتر سيستم پالايش و تصفيه خانه كشتارگاه را تمام كنند. اين مساله از نظر زيست محيطي بسيار حائز اهميت هست.

پيمان رشيدي، رییس کمیسیون نظارت شورای اسلامی کلانشهر اراک

ايشان در جلسه صحن علنی شوراء نیز با نقد به عملکرد سامانه ۱۳۷ بیان کرد : این سامانه تنها نام ۱۳۷ را یدک می کشد و شاید حدود ۳۰ درصد از وظیفه خود را اجرایی می کند .

پیمان رشیدی اضافه کرد : اگر این سامانه کار خود را به خوبی انجام می داد قطعا شهروندان برای شکایت به شورا یا شهرداری مراجعه نمی کردند . افزایش ساعت کار سامانه بسیار مطلوب است، اما باید روند کار آن شفاف سازی شود .

 ‍ شهرداری ملک خصوصی هیچ فرد و حزب و گروهی نیست .

 علیرضا مرادی عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در جلسه صحن علنی شنبه ۲۱ اردیبهشت شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت :

 شهرداری ملک خصوصی هیچ فرد و حزب و گروهی نیست  فلذا در چینش مدیران و معاونین و روسا در حوزه های مختلف شهرداری شایسته سالاری باید مد نظر باشد .

 قطعا این موارد رصد و پیگیری خواهد شد و در صورت وجود موارد خلاف شایسته سالاری شورا به وظیفه خود عمل خواهد کرد .

 نباید اجازه داد انگیزه های درست خدمت در جوانان تحصیل کرده  و خدمتگزاران شهرداری تبدیل به یاس و ناامیدی شود .

 مدیران شهرداری مالکان شهرداری نیستند وظایف وتدابیر مدیریتی با نگاه مالکانه کاملا متفاوت است و فهم و درک این موضوع خیلی سخت نیست .

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امروز

طراحی سایت
چهارشنبه 5 تير 1398.
شمسی:
الأربعاء 23 شوال 1440.
قمری:
Jun 26 2019.
میلادی:

اعضاي دوره پنجم

آمار سایت

امروز20
دیروز11
این هفته54
این ماه323
مجموع88660

آی پی بازدیدکنندگان : 34.228.194.177
Unknown ? Unknown Wed 26 Jun 2019 20:38

ورود کاربران

Template Design:Afarinesh Group